ŽK Split: Radionica Akademija kibernetičke sigurnosti

Objavljeno: 23. 09. 2024. , Ažurirano: 25. 09. 2024.

Hrvatska gospodarska komora - Županijska komora Split u suradnji s Akademijom kibernetičke sigurnosti HGK organizira radionicu Akademija kibernetičke sigurnosti koja će se održati u četvrtak, 3. listopada 2024. godine u 9.30 sati u Splitu, u Županijskoj komori Split.

Stupanjem na snagu NIS2 Direktive za sve članice EU u prosincu 2022. i obvezom zemalja članica da je transponiraju u nacionalno zakonodavstvo, Hrvatska je 15. veljače 2024. usvojila  Zakon o kibernetičkoj sigurnosti.

Odgovornost za stanje kibernetičke sigurnosti novim zakonskim okvirom proširila se na daleko veći krug poslovnih subjekata. U anketi o kibernetičkoj sigurnosti koju je HGK provela na više od 200 tvrtki, broj obveznica usklađivanja se udvostručio. Dok je broj obveznica NIS1 bio 15%, NIS2 podliježe 37% ispitanih. Gotovo tri četvrtine novih obveznica su mala i srednja poduzeća. Anketa pokazuje povećan interes i potrebu za informacijama o učinkovitoj implementaciji zakona, kao i za specifične savjete vezane uz zaštitu poslovanja.

Stoga je Hrvatska gospodarska komora pokrenula Akademiju kibernetičke sigurnosti HGK koja ima za cilj buduće obveznike Zakona opremiti znanjem i alatima potrebnim za učinkovito suprotstavljanje kibernetičkim prijetnjama, uz uspješnu prilagodbu zakonskom okviru.

Program edukacije nalazi se OVDJE.

Svi polaznici radionice dobit će potvrdu o sudjelovanju.

Prijava sudjelovanja je obvezna putem Digitalne komore OVDJE najkasnije do srijede, 2. listopada u 16 sati.

Kotizacija:

• Članice koje plaćaju članarinu HGK ne plaćaju kotizaciju za ovu edukaciju - iznos od 150,00 eura kotizacije bilježi se kao konzumirana usluga iz članarine
  • Za nečlanice i članice HGK koje ne plaćaju članarinu HGK kotizacija  iznosi 150,00 EUR + PDV po polazniku.

Za sve koji kotizaciju plaćaju, prijavu smatramo konačnom po primitku dokaza o izvršenoj uplati kotizacije, za koju ćete dobiti predračun putem e-pošte navedene u prijavi. Rok za slanje potvrde uplate je 2. listopada u 16 sati.

Uvjeti otkazivanja:

Polaznicima koji plate kotizaciju, a neće moći sudjelovati, potpuni povrat kotizacije bit će moguć samo ako pismenim putem otkažu sudjelovanje na e-mail: apuzic@hgk.hr, najkasnije do 2. listopada do 16 sati. Nakon tog roka, povrat novca više neće biti moguć. Za slučaj nedolaska bez pravovremene najave naplaćivat će se no show fee, također u iznosu 150 EUR plus PDV.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti na e-mail: apuzic@hgk.hr ili na telefon: 021/321-139.