Održan online događaj National Learning Camp u sklopu projekta MISTRAL

Objavljeno: 28. 05. 2021. , Ažurirano: 31. 05. 2021.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Zadar 27. je svibnja održala online događaj National Learning Camp, na kojem je publici predstaviljen projekt MISTRAL i alati razvijeni u prošlogodišnjim pilot-aktivnostima, natjecanju plavih poslovnih planova te na matchmaking događaju Rethinking Tourism B2B. National Learning Camp je okupio 40-ak sudionika.

National Learning Camp dio je projekta EU MISTRAL (Mediterranean Innovation STRAtegy for transnational activity of clusters and networks), koji sufinancira Europski fond za regionalni razvoj u programu Interreg Mediteran, a HGK – Županijska komora Zadar u njemu je jedan od projektnih partnera, uz još njih četrnaest iz Italije, Grčke, Albanije, Španjolske, Francuske, Portugala i Cipra.

Na događaju je također predstavljena Blue Growth Book, studija izrađena tijekom projekta MISTRAL, a stručnjaci za Plavo gospodarstvo i fondove Europske unije održali su predavanja o najvažnijim aspektima i izazovima koji se tiču Plavoga rasta i njegovih podsektora, akvakulture i ribarstva, obalnog i pomorskog turizma te plavih biotehnologija.

Sudionici su na kraju skupa održali raspravu o tome kako učinkovito doprinijeti alatima Strategije pametne specijalizacije (S3) i drugih politika u plavom gospodarstvu.

Ivan Župan.jpg
Novi trendovi u akvakulturi u svijetu i RH; Predavač: doc. dr. sc. Ivan Župan, Sveučilište u Zadru; Izvor: HGK.

Imena predavača i njihove prezentacije mogu se pronaći na poveznicama u nastavku:

Kornjača-Venci Lonić 1920x956.png
Venci Lonić izazvao je oduševljenje sudionika događanja videom kornjače iz Nacionalnog parka Kornati; Snimio: Venci Lonić.