Autor: HGK; Izvor: HGK
Sudjelujte u istraživanju o spremnosti poduzeća na zelenu tranziciju
Objavljeno: 17. 05. 2023.
Autor: HGK; Izvor: HGK
Hrvatska gospodarska komora i Apsolon ponovno provode istraživanje 'Analiza spremnosti hrvatskih poduzeća na zelenu tranziciju za klimatsku neutralnost'.
Prva Analiza provedena je tijekom 2021. godine, a rezultati su pokazali kako je samo 27 % tvrtki već započelo sa zelenom tranzicijom, a svega 38 % tvrtki percipiralo je zelenu tranziciju kao priliku. Kao najznačajnije prepreke u provedbi zelene tranzicije tvrtke su identificirale financiranje projekata, zakonodavni okvir i administraciju, a veliku važnost pridaju financijskoj komponenti i najviše prilika za to očekuju od Višegodišnjeg financijskog okvira EU 2021. – 2027. i HBOR-a.
Ovim istraživanjem želimo pratiti napredak u odnosu na prošlo istraživanje, ali i ispitati spremnost različitih gospodarskih sektora na zelenu (energetsku) tranziciju, s obzirom da su u međuvremenu nastale značajne promjene koje utječu na razvoj i tijek zelene tranzicije.
Stoga Vas pozivamo da sudjelujete u istraživanje i popunite upitnik koji je dostupan OVDJE. Rok za popunjavanje upitnika je 30. lipnja 2023. godine.