Početni sastanak EU projekta Mistral 26. i 27. travnja u Bologni

Objavljeno: 17. 04. 2018. , Ažurirano: 04. 05. 2018.

Predstavnici Županijske komore Zadar 26. i 27. travnja sudjelovat će na početnom sastanku EU projekta Mistral koji će se održati u predstavništvu Regije Emilia Romagna, na adresi Viale della Fiera 8, u Bologni.

Sastanak organizira vodeći partner Regija Emilia Romagna – Uprava za opće poslove, znanje, rad i gospodarstvo poduzeća iz Italije i bit će podijeljen na tri dijela. Tehnički sastanak i sastanak Upravnog odbora projekta održat će se prvog dana. Na sastanku Upravnog odbora predstavit će se postupci i smjernice kojih se partneri trebaju pridržavati u početnoj fazi realizacije projekta. Drugog će se dana razgovarati o administrativnom i financijskom izvještavanju.

Opći je cilj Mistrala stvoriti simbiotsku i transnacionalnu zajednicu mediteranskih klastera aktivnih u području Plavog rasta (plava energija, akvakultura, pomorski, obalni i kruzerski turizam, plava biotehnologija, morski mineralni resursi). Mistral će osnažiti i povećati učinkovitost inovacijskih aktivnosti aktera tzv. quadruple helixa, a to uz prijenos znanja i tehnologija, stvaranje poslova, umrežavanje, suradnju s kreatorima politika, promidžbu novih modela upravljanja, uključenost malih i srednjih poduzeća te korporacija u programe otvorene inovacije (npr. zajednički laboratoriji organizacija za istraživanja i tehnologije i tvrtki, living labs itd). Sredstva za provedbu projekta osigurana su iz EU programa Interreg Mediterrenan (MED), dok je predviđeno trajanje projekta 48 mjeseci. Županijska komora Zadar u projektu sudjeluje kao partner uz još 14 partnera iz Italije, Grčke, Albanije, Španjolske, Francuske, Portugala i Cipra.

Program dvodnevnog sastanka

Više o aktivnostima projekta možete potražiti u web-rubrici ŽK Zadar posvećenoj projektu Mistral.