Održan završni događaj EU projekta BLUE_BOOST

Objavljeno: 01. 12. 2020. , Ažurirano: 15. 12. 2020.

Predstavnici BLUE_BOOST partnerstva, relevantni dionici i zainteresirani pojedinci sudjelovali su 27. studenoga online završnom događaju projekta BLUE_BOOST. Nakon institucionalnih pozdrava predstavnika Sveučilišta Camerino (UNICAM) i Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Zadar, partneri projekta BLUE_BOOST detaljnije su predstavili rezultate projekta. Tijekom cijelog događaja sudionici su imali priliku saznati više o agentima za inovacije i pružateljima tehnologija, kao i vidjeti i čuti o prednostima suradnje koja se odvijala unutar projekta BLUE_BOOST izravno od dobitnika nagrade za inovacijski vaučer.

Blue_Boost_zavrsna 1200x519.jpg
Završetak finalne konferencije projekta; Izvor: Blue Boost.

Zahvaljujući BLUE_BOOST vaučerima za inovacije, 35 nagrađenih plavih tvrtki ADRION područja provelo je inovacijski projekt i tako poboljšalo svoju dugoročnu poslovnu perspektivu. Uvaženi govornici su govorili na temu plave ekonomije u jadransko-jonskoj makroregiji i podijelili vrijedne uvide tijekom virtualnog okruglog stola o plavim financijama i inovacijama. Poslijepodne su sudionici imali priliku saznati više i o rezultatima drugih ADRION projekata i potencijalnim sinergijama.

Pogledajte jutarnji dio događanja:

Pogledajte popodnevni dio događanja:

U vaučer shemi projekta BLUE_BOOST dodijeljeno je 35 vaučera u sedam pilot-regija ovog projekta, od čega pet u Zadarskoj županiji. Projekt BLUE_BOOST na kojem je HGK – ŽK Zadar vodeći partner, ukupne financijske vrijednosti približno 1,5 milijuna eura, sufinanciran je iz europskog fonda programa Interreg Adrion.

Više o aktivnostima projekta možete potražiti u web-rubrici ŽK Zadar posvećenoj projektu BLUE_BOOST.