Sudionici sastanka projekta Mistral u Bologni
Izvor: HGK ŽK Zadar

Drugi sastanak upravljačkog odbora EU projekta Mistral u Ravenni

Objavljeno: 03. 07. 2018. , Ažurirano: 20. 07. 2018.

Županijska komora Zadar sudjelovat će od 11. do 13. srpnja na 2. sastanku upravljačkog odbora EU projekta Mistral, koji će se održati u Ravenni (Italija).

Na dvodnevnom će sastanku, uz predstavnike ŽK Zadar, sudjelovati predstavnici partnerskih institucija iz Italije, Grčke, Španjolske, Francuske, Portugala, Albanije i Cipra kako bi se dogovorili oko provedbe aktivnosti zadanih projektnim planom. Sastanak će se održati u sklopu foruma Big Med u Ravenni, posvećenog Plavom gospodarstvu.

Partneri su planom zacrtali, među ostalim, analizu tržišnih trendova i novih tehnologija Plavog rasta u područjima provedbe projekta, testiranje servisnog paketa inovacija u vezi sa stvaranjem inovativnih poslova te kapitalizaciju stečenih saznanja. Ona bi se provela izgradnjom virtualne platforme za podršku regionalnih i nacionalnih akcijskih planova za Plavi rast. Namjera je naposljetku uklopiti rezultate projekta u regionalne, državne te makroregionalne strategije (MED i EUSAIR), a i prioritete Europskog fonda za pomorstvo i ribarstvo.

Projekt Mistral je na početku svog provedbenog razdoblja koje je započelo 1. veljače 2018. godine, a završava 31. siječnja 2022. godine. Ukupni je proračun projekta 4.837.420,00 eura. Projekt se sufinancira iz ERDF i IPA II fonda, programa Interreg Mediterranean.

Više informacija o aktivnostima projekta možete potražiti u web-rubrici ŽK Zadar posvećenoj projektu Mistral.