Sudionici na Završnoj konferenciji projketa Mistral
Izvor: HGK

Završna konferencija projekta MISTRAL

Objavljeno: 23. 05. 2022. , Ažurirano: 23. 05. 2022.

U talijanskom gradu Raveni 18. svibnja održana je završna konferencija projektnih partnera na projektu MISTRAL. Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Zadar jedan je od ukupno 15 partnera iz osam mediteranskih zemalja.

Provedba projekta trajala je ukupno 49 mjeseci, tijekom kojih su usavršeni alati Strategije pametne specijalizacije (S3), izrađena studija Blue Growth Book, održana brojna predavanja i susreti dionika Plavog razvoja. Županijska komora Zadar pohvaljena je zbog svog doprinosa razvoju i realizaciji projekta, osobito njena organizacija National Learning Campa u svibnju prošle godine, s brojnim sudionicima i kvalitetnim predavanjima.

Sutradan, 19. svibnja, rezultati projekta MISTRAL predstavljeni su i na European Maritime Dayu, uglednom godišnjem skupu europskih znanstvenika, političara i gospodarstvenika iz svih područja djelatnosti vezanih uz more.