Sudionici sastanka projekta Mistral u Bologni
Izvor: HGK ŽK Zadar

Početni sastanak projekta Mistral u Bologni

Objavljeno: 17. 04. 2018. , Ažurirano: 04. 05. 2018.

U Bologni je 26. i 27. travnja održan početni sastanak projektnih partnera EU projekta Mistral, koji sufinancira Europski fond za regionalni razvoj u sklopu programa Interreg MED. Sastanak je organizirao vodeći partner Regija Emilia Romagna – Uprava za opće poslove, znanje, rad i gospodarstvo poduzeća iz Italije, a Županijska komora Zadar na njemu je sudjelovala kao partner uz još 14 partnera iz Italije, Grčke, Albanije, Španjolske, Francuske, Portugala i Cipra.

Prvog dana održan je Tehnički sastanak te se formirao Upravni odbor projekta, koji čine najmanje dva predstavnika svakog projektnog partnera. Na sastanku Upravnog odbora predstavljeni su postupci i smjernice kojih se partneri trebaju pridržavati u početnoj fazi realizacije projekta. Drugog se dana razgovaralo o administrativnom i financijskom izvještavanju.

Maria Groueva, projektna službenica Tehničkog tajništva programa MED, kojoj je projekt dodijeljen na praćenje, prisustvovala je sastanku te pružila korisne podatke konzorciju partnerstva o posebnim zahtjevima koje je odredio program.

Sljedeći sastanak Upravnog odbora projekta održat će se u srpnju u Ravenni.