Sudionici na Strukovnoj skupini računovođa ŽK Zadar
Izvor: HGK

Osnovana Strukovna skupina računovođa HGK – ŽK Zadar

Objavljeno: 29. 10. 2021. , Ažurirano: 29. 10. 2021.

Strukovna skupina računovođa Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Zadar osnovana je 26. listopada 2021. godine u ŽK Zadar.

Na konstituirajućoj sjednici predstavnici 12 tvrtki iz djelatnosti M69.20 Računovodstvene, knjigovodstvene i revizijske djelatnosti; porezno savjetovanje (NKD2007) jednoglasno su usvojili Poslovnik o radu Strukovne skupine te izabrali vodstvo. Voditeljica Danijela Dellavia i Zamjenica voditeljice Sanja Košta izabrane su jednoglasno, a za Poslovnog tajnika Strukovne skupine imenovan je Dinko Basioli, viši stručni suradnik iz ŽK Zadar. Danijela Dellavia, direktorica tvrtke Fedra d.o.o. i Sanja Košta, direktorica tvrtke Kata d.o.o. otprije su i predstavnice računovodstvene branše iz Zadarske županije u Vijeću Udruženja računovođa HGK.

Na sjednici je jednoglasno usvojen i Plan aktivnosti Strukovne skupine za 2021. i 2022. godinu. Plan predviđa kvartalne sastanke na koje bi se pozivalo predstavnike Porezne uprave, HZZ-a, MUP-a i drugih institucija, od kojih se na ovakvim skupovima računovođa mogu dobiti korisne stručne informacije. Predviđena su i neformalna druženja za poticanje čvršće suradnje među kolegama, a pred Strukovnom skupinom je i organizacija 7. sjednice Vijeća Udruženja računovođa HGK, predviđena u Zadru u lipnju 2022. godine.

Za ovu prigodu Voditeljica Danijela Dellavia pripremila je anketu, koju je prigodno nazvala "To smo vam već poslali", a odnosi se na problem koji muči sve računovođe: zahtjeve državnih tijela računovođama da im se pošalje dokumentacija, koju su računovođe već poslali nekom drugom državnom tijelu.