Investicijski forum istočne Hrvatske

Objavljeno: 01. 07. 2019. , Ažurirano: 01. 07. 2019.

Poslovni tjednik LIDER u četvrtak, 4. srpnja, u Županijskoj komori Vukovar (Zmajeva ulica 1) organizira 4. investicijski forum u 2019. godini, ovoga puta Investicijski forum istočne Hrvatske (Virovitičko-podravske, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske, Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije) Lider invest Istok: Vukovar, koji će se održati u 11 sati.

Manifestaciju će otvoriti Miodrag Šajatović, glavni urednik Lidera i član stručnog odbora Lider investa, Vinka Ivanković, predsjednica Županijske komore Vukovar, Ivana Mujkić, zamjenica gradonačelnika Vukovara i Ilija Cota, ravnatelj Razvojne agencije Vukovarsko-srijemske županije.

Projekt Lider invest predstavit će Mladen Vedriš, predsjednik stručnog odbora Lider investa i profesor na Pravnom fakultetu u Zagrebu.

Predavanje o investicijama u Hrvatskoj održat će predstavnica Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta Božica Lapić, dok će potpredsjednik za industriju i energetiku Hrvatske gospodarske komore Tomislav Radoš govoriti o inovativnom gospodarstvu kao temelju razvoja Hrvatske.

U sklopu programa organiziran je okrugli stol Stvaranje pozitivnoga investicijskog okružja i financiranje ulaganja u istočnoj Hrvatskoj, na kojem će sudjelovati predstavnici velikih i malih tvrtki koje su ostvarile značajnu investiciju u istočnoj Hrvatskoj: Mohamed Radwan Joukhadar, vlasnik Medical Intertradea, Gordana Odor, predsjednica Uprave Borova, Ante Grubišić iz Grupe ENNA, Zrinka Čobanković, pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo i regionalni razvoj Vukovarsko-srijemske županije, Boris Čagalj, predstavnik HBOR-a i Slavko Krajcar, profesor na Fakultetu elektrotehnike i računarstva.

Na manifestaciji će se raspravljati o tome:

·         kako stvoriti poticajno investicijsko okruženje i pokrenuti novu proizvodnu investiciju

·         kako se uključiti u izbor za najbolju proizvodnu investiciju

·         kako mogu pomoći predstavnici lokalne samouprave i javnih institucija.

Trajanje programa predviđa se do 13 sati i 30 minuta, nakon čega slijedi druženje uz osvježenje.

Sudjelovanje na programu ne naplaćuje se, ali registracija je obvezna. Registrirati se možete putem Liderove službene stranice.

Uz Hrvatsku gospodarsku komoru, partneri projekta su: EU komisija, FINA, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, HAMAG-BICRO, HBOR i Zagrebačka banka te medijski pokrovitelj Radio Kaj.

Vrijeme Aktivnost
04.07.2019
10:45 - 11:00 Registracija sudionika
11:00 - 11:20 Pozdravni govor - Miodrag Šajatović, glavni urednik Lidera i Član stručnog odbora Lider investa. - Vinka Ivanković, Predsjednica Županijske komore Vukovar, - Ivana Mujkić zamjenica gradonačelnika grada Vukovara,- Ilija Cota , ravnatelj Razvojne agencije Vukovarsko-srijemske županije