Izvor: Pixabay

16. Pčelarski dani u Vinkovcima

Objavljeno: 26. 02. 2019. , Ažurirano: 27. 02. 2019.

Pčelarski savez Vukovarsko-srijemske županije u suradnji s Hrvatskim pčelarskim savezom, uz potporu HGK ŽK Vukovar, organizira sada već 16. izložbeno-prodajni sajam i pčelarski simpozij međunarodnoga karaktera u Vukovarsko-srijemskoj županiji, u gradu Vinkovcima. Manifestacija će se održati 15. i 16. ožujka u Dvoranama baruna Trenka, na adresi H. D. Genschera 22 d u Vinkovcima. Cilj je manifestacije informiranje svih građana i pčelara o pčelarstvu i pčelinjim proizvodima te tehnološkim unapređenjima koja zahtijeva moderno pčelarstvo na prostoru Europe.

Na sajmu sudjeluje velik broj izlagača iz Hrvatske i zemalja okruženja i iznimno je dobro posjećen. Prodaje se pčelarska oprema i pčelinji proizvodi po najpovoljnijim cijenama. Poseban program namijenjen je djeci osnovnih škola i vrtića.

U sklopu manifestacije, uz izložbeno-prodajne aktivnosti, održavaju se i znanstveno-stručna predavanja s aktualnim temama iz područja pčelarstva, koje su vrlo bitne za njegovo unapređenje. U suradnji s Ministarstvom poljoprivrede organizirat će se Medeni doručak s hrvatskih pčelinjaka – Med hrvatskih pčelinjaka u nacionalnoj staklenci. U sklopu Pčelarskih dana organizira se Pčelarski bal s izborom Pčelarske kraljice Hrvatske.