Na dvodnevnoj akciji Kupujmo hrvatsko u Vukovaru od 3. do 5. svibnja sudjelovalo je i pet sudionika iz Virovitičko-podravske županije, čije je izlaganje organizirala Županijska komora Virovitica.

Gospodarstvo Virovitičko-podravske županije u Vukovaru svojim su proizvodima predstavljali:

• Poljoprivredno poduzeće Orahovica, vinima i lješnjacima,
  • OPG Luka Ivoš iz Gornjeg Bazja, bučinim uljem, bundevinim golicama, sjemenkama lana i hladno prešanim uljima,
  • OPG Petar Rakošević sokovima, čajevima i sirupima od aronije, te
  • OPG Jasna Doner iz Sladojevaca i
  • OPG Pemper iz Virovitice, medom i ostalim pčelinjim proizvodima.

Organizacijom ove akcije Kupujmo hrvatsko u Vukovaru, Hrvatska gospodarska komora, putem najpoznatije promotivne nacionalne akcije nastavlja 21 godinu dugu tradiciju promocije domaćih kvalitetnih proizvoda, na trgovima i ulicama hrvatskih gradova. Ovo je prva akcija ove godine, a slijede akcije u Rijeci, Zagrebu, Bjelovaru i završni, specijalizirani oblik akcije Hrvatski proizvod za hrvatski turizam u Zagrebu.

Akcija Kupujmo hrvatsko je jedan od najpoznatijih poticaja proizvodnje te očuvanja postojećih i otvaranja novih radnih mjesta.