Zamjenik župana VPŽ Marijo Klement, savjetnik za promociju Priv./Gosp. komore Federacije BiH Dario Planinić, župan virovitičko-podravski Igor Andrović, predsjednik Priv./Gosp. komore Federacije BiH doc.dr.sc. Marko Šantić, direktor HGK - Županijske komore Virovitica Milan Vanđura, zamjenik gradonačelnika Virovitice Damir Marenić i referent za opće poslove i javnu nabavu VPŽ Dalibor Per
Izvor: HGK

Izaslanstvo Virovitičko-podravske županije na 22. Međunarodnom sajmu gospodarstva Mostar 2019. u Mostaru

Objavljeno: 10. 04. 2019. , Ažurirano: 11. 04. 2019.

Izaslanstvo Virovitičko-podravske županije koje je predvodio župan Igor Andrović, a u kojem su bili zamjenik župana Marijo Klement, zamjenik gradonačelnika Virovitice Damir Marenić, direktor HGK – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura i referent za opće poslove i javnu nabavu Virovitičko-podravske županije Dalibor Per, posjetilo je 22. Međunarodni sajam gospodarstva Mostar 2019., koji se održava u Mostaru, BiH, 9. – 13. travnja.

Na sajmu izlaže više od 800 izlagača iz 30 zemalja, a zemlja partner je Kina.

Mostar 3.jpgPredsjednik HGK – Županijske komore Šibenik Ivan Soža, predsjednica HGK – Županijske komore Vukovar Vinka Ivanković, saborski zastupnik Damir Felak, predsjednik Priv./Gosp. komore Federacije BiH Marko Šantić, direktor HGK – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura i direktor HGK – Županijske komore Zadar Denis Ikić; Izvor: HGK

Kao izaslanik Vlade Republike Hrvatske na otvorenju sajma bio je ministar gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat.

Hrvatsku je na sajmu predstavljalo više desetaka tvrtki na zajedničkom izložbenom prostoru HGK i pojedinačnim nastupima.

IMG-8b5fdb73a47af05287d5922fd141974e-V.jpgIzložbeni prostor HGK; Izvor: HGK

Izaslanstvo Virovitičko-podravske županije prisustvovalo je svečanosti otvorenja sajma te svečanom obilježavanju 25. obljetnice potpisivanja Sporazuma o međusobnoj suradnji Privredne/Gospodarske komore Federacije BiH Ureda u Mostaru i HGK – Županijske komore Virovitica.

Izaslanstvo je posjetilo i izložbeni prostor Koprivničko-križevačke županije i Podravke te je održalo niz poslovnih susreta i razgovora s predstavnicima gospodarskog i političkog života, predstavnicima Komora i ostalih institucija iz BiH, Hrvatske i drugih zemalja.

Mostar 2.jpgDirektor HGK – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura, predsjednik Priv./Gosp. komore Federacije BiH Marko Šantić, predsjednik HGK – Županijske komore Krapina Josip Grilec i direktor HGK – Županijske komore Zadar Denis Ikić; Izvor: HGK

Predstavnici HGK – Županijske komore Virovitica sudjelovali su u radu izuzetno uspješno organizirane međunarodne konferencije Gospodarstvo – ključni faktor razvoja društva, na kojoj je u ime HGK uvodno govorila potpredsjednica HGK za graditeljstvo, promet i veze Mirjana Čagalj.
U četvrtom panelu, o arbitraži, HGK su predstavljali predsjednik Stalnog arbitražnog sudišta pri HGK prof.dr.sc. Hrvoje Sikirić i počasni predsjednik prof.em.dr.sc. Mihajlo Dika.

BiH sudjeluje na Viroexpu, međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede u Virovitici, dulje od 20-ak godina, a 2009. godine bila je i zemlja partner.

Među 29 stranih zemalja, na ovogodišnjem 24. Viroexpu, održanom u Virovitici, 15. – 17. ožujka, BiH je imala 43 izlagača (iz Bihaća, Doboja, Mostara, Sarajeva, Širokog Brijega, Tešnja, Čitluka, Ljubuškog, Konjica, Vakufa, Goražda i drugih gradova iz BiH), što je najviše od svih stranih zemalja.