Gospodarski forum u sklopu 24. Viroexpa: Republika Slovenija – zemlja partner

Objavljeno: 28. 02. 2019. , Ažurirano: 08. 03. 2019.

U Visokoj školi za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici, u četvrtak, 14. ožujka, od 14 do 15,30 sati Slovenija će se predstaviti na Gospodarskom forumu Republika Slovenija – zemlja partner.

Na forumu će, uz članove poslovne zajednice Virovitičko-podravske županije, biti nazočni predstavnici Veleposlanstva Republike Slovenije u Republici Hrvatskoj te predstavnici gospodarskog i političkog života Virovitičko-podravske županije.

Uvodne riječi na otvorenju Gospodarskog foruma uputit će župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović i ekonomski savjetnik u Veleposlanstvu Republike Slovenije u Republici Hrvatskoj Bernard Šrajner.

Direktor Hrvatske gospodarske komore – Županijske komore Virovitica Milan Vanđura i viša stručna suradnica Suzana Kolesarić govorit će o osobitostima gospodarstva Virovitičko-podravske županije i njenoj gospodarskoj suradnji sa Slovenijom te o gospodarskim odnosima i aktivnostima s Republikom Slovenijom.

Predavanje Kako poslovati s Republikom Slovenijom, odnosno Poduzetnici Slovenije i Hrvatske - Primjeri dobr prakse održat će: dekan Visoke škole za menadžment u turizmu i informatici Oliver Jukić, generalna sektretarica Območne obrtno-podjetniške zbornice Krško Janja Starc, član uprave AquafilCRO d.o.o. i AquafilSLO d.o.o. Saša Muminović, direktor TETIDA d.o.o., član izvršnog odbora Mreže za Održivi razvoj Hrvatske, Varaždin, Simon Ferjuc, direktor podružnice Osiguranje Triglav Koprivnica Mario Mihalj, student slovenskoj jezika, Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet, Odsjek za južnoslavenske jezike i književnost Patricija Panić, ravnateljica Živog laboratorija, Centar kompetencija InnoRenew CoE, Koper, Slovenija Kim Turk Mehes, istraživač, Centar kompetencija InnoRenew CoE, Koper, SLOVENIA Dr. Črtomir Tavzes, direktor, e-tržnica, Florinet z.b.o, Maribor,  Franci Kokol,  direktorica Panonskog drvnog centra kompetencija Virovitica Ivana Filipović,  te direktorica MDM d.o.o. Virovitica Dubravka Šenjug.