Članovi Grupacije vinogradarstva i voćarstva ŽK Virovitica u Baranji
Izvor: HGK

Članovi Grupacije vinogradarstva i voćarstva ŽK Virovitica u Baranji

Objavljeno: 04. 06. 2019. , Ažurirano: 04. 06. 2019.

Pedesetak članova Grupacije vinogradarstva i voćarstva HGK – Županijske komore Virovitica, u kojoj su bili predstavnici PP Orahovica, najvećeg proizvođača vina u Virovitičko-podravskoj županijii te predstavnici Udruga vinogradara i voćara iz Virovitice i Slatine, odlukom Grupacije u subotu, 1. lipnja, posjetili su vinorodna područja u Baranji.

Tamo su posjetili Vinariju Josić u Zmajevcu te Podrume Kolar i Vinariju Pinkert u Suzi.
Putovanje je organizirano u suradnji s Udrugom vinogradara i voćara Sv. Vinko iz Virovitice.

IMG_20190601_093912.jpgPodrum Vinarije Josić u Zmajevcu; Izvor: HGK

HGK – Županijska komora Virovitica organizira, jednom godišnje, stručno putovanje za članove Grupacije vinogradarstva i voćarstva, u kojoj su predstavnici tvrtki – najvećih proizvođača vina s područja Virovitičko-podravske županije i udruga vinogradara i voćara, radi stjecanja novih znanja i korištenja iskustava drugih vinogradara i vinara iz vinorodnih područja.

IMG_20190601_111850.jpgPodrumi Kolar u Suzi; Izvor: HGK

Dosad su članovi Grupacije posjetili vinorodna područja; u Hrvatskoj Istru, Međimurje i Pelješac, a u inozemstvu u Bosni i Hercegovini – Čitluk i Međugorje, u Crnoj Gori – Plantaže u Podgorici, u Mađarskoj – Szentlorinc i Villany i u Sloveniji – Maribor, Špičnik, Svečinu i Jareninu.

IMG_20190601_121539-1.jpg
Vinarija Pinkert u Suzi; Izvor: HGK