Izvor: HGK
Autor: HGK

Održana treća sjednica Strukovne grupe računovođa Županijske komore Virovitica

Objavljeno: 21. 02. 2019. , Ažurirano: 27. 02. 2019.

Poslovni susret s predstavnicima banaka u Virovitičko-podravskoj županiji

U Županijskoj komori Virovitica, pod predsjedanjem predsjednice Vlatke Struse, direktorice tvrtke Strusa d.o.o. iz Virovitice, 26. veljače održana je treća sjednica Strukovne grupe računovođa, na kojoj je održan poslovni susret s predstavnicima banaka.

Sjednici su prisustvovali članovi Vijeća Strukovne grupe računovođa, predstavnici sedam poslovnih banaka u Virovitičko-podravskoj županiji te predstavnici razvojnih agencija: županijske agencije Vidra i gradske VTA. Tema poslovnog susreta bila je dokumentacija za kredite, koju banke traže od klijenata i ostale specifičnosti poslovnih odnosa banaka i poduzetnika.

DSC02376.JPG

Sudionici treće sjednice Strukovne grupe računovođa Županijske komore Virovitica; Izvor: HGK

Kako bi banke optimizirale odobravanje i realizaciju kredita postojećim i budućim klijentima, predstavnici Vijeća Strukovne grupe računovođa iznijeli su niz primjera dobre prakse.

Dio prijedloga računovođa pojedine banke odmah su prihvatile, a dio će se razmotriti i pokušati riješiti na trilateralno zadovoljstvo: klijenata, banaka i računovođa. Konstatiralo se da bi dokumentacija koju traže banke trebala biti što sažetija i ujednačenija, a sve radi zadovoljstva klijenata. Svi sudionici susreta izrazili su zadovoljstvo poslovnim susretom i konstatirali da će izneseni primjeri iz prakse pridonijeti razumijevanju i poboljšanju komunikacije te učinkovitijem, odnosno optimalnom odobrenju i realizaciji kredita sadašnjim i budućim poduzetnicima.

Milan Vanđura, direktor Županijske komore Virovitica, upoznao je nazočne s 24. Viroexpom 2019, koji će se održati 15. – 17. ožujka 2019. godine, a na kojem će Republika Slovenija biti zemlja partner sajma te pozvao sve prisutne da posjete ovaj sajam koji je među najznačajnijim u Hrvatskoj.