24. Viroexpo u Virovitici od 15. do 17. ožujka

Objavljeno: 12. 03. 2019. , Ažurirano: 19. 03. 2019.

24. Viroexpo, međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede, održat će se u Virovitici od 15. do 17. ožujka, u novoizgrađenoj multifunkcionalnoj hali. Zemlja partner 24. Viroexpa jest Republika Slovenija, a županija partner Splitsko-dalmatinska županija.

Dosadašnje zemlje partneri sajma bile su: Poljska, Češka, Mađarska, Italija, Rusija, Austrija, Njemačka, BiH, Slovačka, Makedonija, Ukrajina, Belgija, Nizozemska, Mađarska, Kosovo, Češka i Albanija.

Španjolska je nova zemlja sudionica sajma.

Na ovogodišnjem sajmu sudjelovat će više od 600 izlagača iz 29 stranih zemalja.

Uz predsjednicu RH Kolindu Grabar Kitarović, pokrovitelj sajma je i Vlada RH. Ostali pokrovitelji su: Ministarstvo poljoprivrede, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije te Ministarstvo turizma.

Organizatori i pokrovitelji sajma su: Virovitičko-podravska županija, Grad Virovitica, HGK – Županijska komora Virovitica, HOK – Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije, Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije. Tehnički je organizator Viroexpo d.o.o.

Dan uoči sajma, u četvrtak, 14. ožujka, održat će se Gospodarski forum: Republika Slovenija - zemlja partner.

Sadržaj sajma uključuje niz stručnih predavanja i predstavljanja te program-plus (kulturno-zabavna događanja itd.).