GREENOMED

Greenomed: Pilot-inicijativa za zelene proizvodne inovacije

Objavljeno: 15. 03. 2018. , Ažurirano: 20. 03. 2018.

HGK – Županijska komora Varaždin u utorak, 20. ožujka, u 9 sati organizira prvi sastanak projekta Greenomed u ŽK Varaždin, na adresi Petra Preradovića 17/3. kat

Cilj je sastanka informirati tvrtke i druge sudionike poslovnog sektora o mogućnostima uključivanja u pilot-inicijativu projekta Greenomed te mogućnosti pristupa i prednostima uključivanja poslovnog sektora u postojeće europske lance inovacija. Tijekom sastanka u otvorenoj diskusiji želimo pristupiti definiranju prioritetnih tema koje su od ključne važnosti za uspostavu učinkovite i održive proizvodnje.

REGISTRIRAJTE SE!

O projektu Greenomed ukratko:

HGK – Županijska komora Varaždin 1. veljače 2017. godine započela je s provedbom projekta pod nazivom Greenomed, sufinanciranog u okviru Interreg MED programa – Prioriteta 1: Inovacije. Ovaj projekt ukupnog budžeta od 2 milijuna eura provodi ukupno 19 partnera tijekom 30 mjeseci, a Županijskoj komori Varaždin pridruženi je partner Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta, dok je drugi hrvatski partner Klaster Inteligentne energije. Ciljevi pametne specijalizacije teško su dostižni zbog nehomogenosti strategija „pametne specijalizacije“ koje se donose u zemljama EU, kao i poteškoća zbog nemogućnosti identifikacije potprioriteta u „zelenoj proizvodnji“ te izbjegavanja fragmentacije u specijalizacijama. U ovom projektu testira se i transferira metodologija za transnacionalnu suradnju izvedena iz već postojeće Vanguard metodologije za učinkovitu i održivu proizvodnju, koja se već provodi u 25 tehnološki naprednih regija Europe. Pilot-inicijative razvijene u projektu Greenomed uklopit će se u mrežu postojećih pilot-inicijativa koje unaprjeđuju i inoviraju proizvodne procese i tehnologije radi povećanja energetske učinkovitosti te uspostave učinkovitoga gospodarenja otpadom i recikliranja.

Više o projektu na stranici ŽK Varaždin i mrežnoj stranici projekta.