Predstavnici švicarske tvrtke

Generalni konzul Švicarske Konfederacije u Županijskoj komori Varaždin

Objavljeno: 23. 01. 2019. , Ažurirano: 23. 01. 2019.

Dragutin Gložinić, predsjednik HGK – Županijske komore Varaždin, primio je 21. siječnja Slobodana Mikca, generalnoga konzula Republike Hrvatske u Švicarskoj Konfederaciji.

Uz generalnoga konzula Republike Hrvatske u Švicarskoj Konfederaciji, prisutni su bili i predstavnici tvrtke Variosystems AG iz švicarskog Steinacha, generalni direktor Andre Bättig, Helmut Schaljo, tehnolog proizvodnje i Georgios Hiokturidis, voditelj kontrole kvalitete.

Tvrtka Variosystems AG bavi se izradom električnih sklopova i ožičenjem, te joj je u planu najam prostora za pokretanje proizvodnje sa 30 zaposlenih osoba, a trogodišnji je plan kupnja vlastitog prostora i izgradnja proizvodne hale.

U razgovoru su spomenuta zajednička područja na kojima treba graditi buduću suradnju, posebice na gospodarskom planu razmjenom iskustava.