Učenički inkubator ŽK Split: Održana radionica za razvoj poduzetničkih i transverzalnih vještina učenika

Objavljeno: 19. 11. 2021. , Ažurirano: 14. 12. 2021.

U učeničkom poduzetničkom inkubatoru HGK – Županijske komore Split održana je od 15. do 17. studenoga radionica za razvoj poduzetničkih i transverzalnih vještina učenika.

Trodnevnu edukaciju, u kojoj je sudjelovalo 17 učenika splitske Turističko-ugostiteljske škole i Srednje škole ''Braća Radić'' iz Kaštel Štafilića, održali su predstavnici Synergia savjetovanja d.o.o., direktorica Maja Dragojević Bačić te suradnik tvrtke Kristian Bačić, ujedno nastavnik ekonomskih predmeta u Srednjoj školi Bol.

Prvi dan radionice bio je posvećen uvodu u poduzetništvo – Design thinking modelu, razvoju poduzetničkih ideja i tržišnom nastupu. U fokusu drugog dana bili su računovodstvo i financije, dok je glavna tema trećeg dana bio marketing i digitalni marketing.

Svih dana edukacije polaznici su rješavali i studije slučaja, a rezultat edukacije je razvijenih pet poduzetničkih ideja na čijem će razvoju polaznici raditi i nakon edukacije.

Radionica je održana u sklopu projekta Uspostava regionalnog centra kompetentnosti (RCK) u sektoru turizma i ugostiteljstva, u kojem je HGK – Županijska komora Split partner korisniku projekta Turističko-ugostiteljskoj školi u Splitu.

Učenički poduzetnički inkubator, koji se nalazi u prizemlju zgrade HGK – Županijske komore Split, na adresi Obala Ante Trumbića 4, osnovan je u svibnju 2021. u sklopu projekta Uspostava RCK u sektoru turizma i ugostiteljstva. Cilj mu je razvoj poduzetničkih vještina i stjecanje osnovnih poduzetničkih znanja učenika turizma i ugostiteljstva, čemu je bila namijenjena i radionica.