Stručni skupovi u sklopu sajma SASO 2019.

Objavljeno: 16. 10. 2019. , Ažurirano: 16. 10. 2019.

Ovogodišnji 23. Međunarodni sajam SASO, koji će se od 23. do 26. listopada održati u Spaladium areni u Splitu, ponudit će uz izlagački dio i bogat popratni stručni program.

Hrvatska gospodarska komora suorganizator je stručnih konferencija, prezentacija i predavanja u sklopu12. Dana građevinara i 16. Dana arhitekata.

Tako će se u četvrtak, 24. listopada, u 12 sati u sklopu 12. Dana građevinara održati Konferencija o prihvatljivim investicijama u graditeljstvu.

Raspravljat će se o problematici primjene prihvatljivih investicija u niskogradnji, sanaciji otpada, visokogradnji, energetskoj obnovi i pametnom, kružnom gospodarenju prostorom i građevinama te o projektima Grada Splita – sanaciji odlagališta Karepovac, izdavanju građevinskih dozvola primjenom novih zakonskih odredbi i sustava e-Dozvola u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

Izlagat će predstavnici Ministarstva graditeljstva i prostornoga uređenja, Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, Splitsko-dalmatinske županije, Grada Splita, Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije.

Istoga dana u 16 sati održat će se u sklopu 16. Dana arhitekata okrugli stol Nova zakonska legislativa, e-Dozvola i učinkovitost u primjeni.

Eminentni stručnjaci raznih profila razgovarat će o refleksiji primjene nove legislative na upravljanje javnim prostorima grada, utjecaju legislative koja regulira planiranje u prostoru na investicije u gradu, primjeni jedinstvenog informacijskog sustav e-Dozvola u radu upravnih odjela županija, načinima olakšavanja postupka kod ishođenja dozvola i dr.

Na okruglom stolu će sudjelovati predstavnici Grada Splita, Splitsko-dalmatinske županije, Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije, Društva arhitekata Split i Hrvatske gospodarske komore.