Dvodnevna splitska edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi
Izvor: HGK

Sigurnost turista uvijek mora biti na prvome mjestu

Objavljeno: 26. 06. 2020. , Ažurirano: 26. 06. 2020.

Aktivnosti pustolovnog turizma, koje se većim dijelom odvijaju na otvorenom i u manjim grupama, pri čemu je briga o sigurnosti klijenata prioritet, mogu se bez većih poteškoća prilagoditi epidemiološkim preporukama i provoditi i u ovom koronavremenu.

Kako bi se nositelji i organizatori turističkih sadržaja u prirodi adekvatno educirali, održana je 25. i 26. lipnja u HGK – Županijskoj komori Split u suradnji s Hrvatskom gorskom službom spašavanja edukacija za vodiče u pustolovnom turizmu. Edukacija je dio ciklusa radionica koje HGK i HGSS održavaju niz godina, a stalan interes polaznika svjedoči o tome da pustolovni turizam, koji je u svijetu među najbrže rastućim segmentima, i u Hrvatskoj širi svoju ponudu te nas sve više pozicionira kao atraktivnu i sigurnu destinaciju aktivnog turizma.

Polaznici edukacije u ŽK Split; Izvor: HGK.

Četrdesetak polaznika edukacije imalo je priliku upoznati se s postupcima sigurnog vođenja grupa na izletima i turama, orijentacijom i kartografijom, meteorologijom, opasnostima u prirodi te vježbati scenarije postupaka prve pomoći. Po završetku radionice održana je provjera stečenog znanja i dodjela uvjerenja, priznatog certifikata za obavljanje aktivnosti koje se smatraju turističkim uslugama aktivnog i pustolovnog turizma.

U HGK – Županijskoj komori Split djeluje Sekcija Zajednice pustolovnog turizma, koja vrlo aktivno radi na unapređenju djelatnosti te zaštiti i promicanju interesa svojih članica. U utorak, 30. lipnja Sekcija će u splitskoj Komori održati sjednicu upravo o aktualnoj situaciji u pustolovnom turizmu Splitsko-dalmatinske županije te planiranim aktivnostima u nadolazećem razdoblju. Više informacija nalazi se ovdje.

Unatoč teškoj trenutnoj situaciji zbog pandemije koronavirusa, neizvjesnosti i manjem broju turista u odnosu na prijašnje godine, nastavak angažmana turističkih djelatnika na poboljšanju ponude i njihovo ulaganje u edukaciju, kvalitetu usluge i sigurnost gostiju, jamstvo su održivog uspjeha našeg turizma u budućnosti.