Seminar o poreznoj reformi i pripremi za završni račun u ŽK Split

Objavljeno: 07. 11. 2018. , Ažurirano: 08. 11. 2018.

Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Hrvatskom komorom poreznih savjetnika organizira jesenski ciklus seminara Porezna reforma i pripreme za završni račun. Seminar je besplatan za članice HGK i održat će se u četvrtak, 6. prosinca, u 9 sati i 30 minuta u Županijskoj komori Split, na adresi Obala A. Trumbića 4 u Splitu (prvi kat).

Namjera je seminara pružiti potporu članicama HGK u prevladavanju poteškoća i nedoumica u vezi s primjenom poreznih propisa, i to edukacijom i kvalitetnim dijalogom s ovlaštenim poreznim savjetnicima, tj. članovima Hrvatske komore poreznih savjetnika Snježanom Galić, Ivanom Zec, Ivicom Babanom i Katicom Reljanović.

U prvom će se dijelu govoriti o poreznoj reformi – izmjeni poreznih propisa s 1. siječnja 2019. (Zakon o porezu na dobit, Zakon o porezu na dodanu vrijednost, Zakon o porezu na dohodak, Zakon o doprinosima, Zakon o porezu na promet nekretnina te Opći porezni zakon). U drugom će se dijelu govoriti o računovodstvenim i poreznim postupcima – pripremi za završni račun (godišnji popis imovine i obveza; analitičko-kontrolni postupci u pripremi završnog računa; konačni obračun poreza pri posljednjoj isplati plaće i druge isplate krajem godine te posebnosti obračuna PDV-a za posljednje razdoblje oporezivanja).

U pratećim je dokumentima detaljni program seminara.

Zainteresirani za sudjelovanje mogu se prijaviti putem online obrasca u nastavku teksta, najkasnije do utorka, 4. prosinca, odnosno do ispunjenja kapaciteta dvorane. Zbog očekivano velike zainteresiranosti članica HGK za sudjelovanje na seminaru, prijave su privremeno ograničene na dvije osobe iz iste tvrtke.

Ako imate pitanja za predavače, molimo da ih navedete prilikom prijave kako biste dobili što kvalitetniju uslugu.