Sekcija Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Split osnovana je radi zaštite zajedničkih interesa, unapređenja suradnje te pokretanja novih projekata, uz potporu HGK kao matične institucije. Riječ je o strukovnoj asocijaciji županijskih tvrtki registriranih za srodne djelatnosti i dio je pripadajuće Zajednice za zaštitu okoliša koja djeluje u Hrvatskoj gospodarskoj komori.

Radom Sekcije članice Hrvatske gospodarske komore u suradnji s predstavnicima znanstvene zajednice te relevantnih državnih, regionalnih i lokalnih institucija kreiraju poslovnu politiku i prilike radi poboljšanja poslovanja te poticanja razvitka županijskoga gospodarstva.

Unutar Sekcija Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Split djeluje Sekcija Zajednice za zaštitu okoliša u gospodarstvu ŽK Split.