Tomislav Akrap iz tvrtke Niva d. o. o. i dalje voditelj Grupacije pružatelja usluga smještaja na plovilima - charter pri ŽK Split

Objavljeno: 20. 11. 2017. , Ažurirano: 30. 11. 2017.

U Županijskoj komori Split održana je 28. studenoga 20. sjednica Grupacije pružatelja usluga smještaja na plovilima – charter pri Županijskoj komori Split.

Na sjednici Grupacije raspravljalo se o protekloj sezoni i o problemima s kojima su se suočavali: e-visitor za nautiku, novi Pravilnik o uvjetima za obavljanje djelatnosti iznajmljivanja plovila sa ili bez posade i pružanje usluge smještaja gostiju na plovilu (NN 42/2017), nova Uredba o utvrđivanju boravišne pristojbe za 2018. godinu te problemi radne snage, a razgovaralo se i o njihovim mogućim rješenjima te su dogovorene i promotivne aktivnosti za sezonu 2018./2019.

Budući da je sjednica bila i izborna, na njoj je dosadašnjem voditelju Grupacije Tomislavu Akrapu iz tvrtke Niva d. o. o. povjeren drugi mandat, a za zamjenika voditelja izabran je Jakov Bogdanović iz tvrtke Cata sailing d. o. o.