HGK otvorila Učenički inkubator u Splitu

Objavljeno: 20. 05. 2021. , Ažurirano: 08. 10. 2021.

Inkubator za učeničko poduzetništvo koji je u Splitu osnovala Hrvatska gospodarska komora omogućit će učenicima turizma i ugostiteljstva da se uz školovanje  okušaju i u vođenju fiktivne tvrtke. Učenici će u Inkubatoru dobiti osnove znanja iz knjigovodstva i računovodstva, pohađat će radionice osnove digitalnog marketinga, te će uz pomoć mentora i uz stručnu potporu osmišljavati i razvijati inovativne proizvode.

Program će provoditi stručnjaci iz pojedinih područja i uspješni poduzetnici, a tijekom programa osigurana je individualizirana potpora sudionicima.

Učenički inkubator se nalazi u prizemlju zgrade HGK – Županijske komore Split, na adresi Obala Ante Trumbića 4, Split.

Inkubator za učeničko poduzetništvo, osnovan je 20. svibnja 2021, u sklopu projekta Uspostava regionalnog centra kompetentnosti (RCK) u sektoru turizma i ugostiteljstva, gdje je HGK – Županijska komora Split partner korisniku projekta Turističko-ugostiteljskoj školi u Splitu.