Okrugli stol Sprječavanje nastanka otpada

Objavljeno: 12. 12. 2019. , Ažurirano: 12. 12. 2019.

U četvrtak, 19. prosinca, u 12 sati u vjećnici HGK – Županijske komore Split, na adresi Trumbićeva obala 4, bit će održan okrugli stol Sprječavanje nastanka otpada, koji će okupiti relevantne sudionike iz privatnog i javnog sektora.

Okrugli stol održava se u sklopu projekta Otpad nije smeće koji provode Grad Split i Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce, a cilj mu je educiranje svih sudionika o održivom gospodarenju otpadom.

Sudionici okruglog stola će biti predstavnici gradskih upravnih odjela, komunalnih tvrtki, Hrvatske gospodarske komore, predstavnici poslovnog sektora te predstavnici inicijative Zlarin – otok bez plastike. Moderatorica panel-rasprave bit će Gabrijela Medunić Orlić, izvršna direktorica Udruge Sunce. Naglasak će biti na temi sprječavanja nastanka otpada, načinima i idejama za postizanje i promicanje smanjenja stvaranja otpada u svakodnevnom životu i radu uključenih sudionika.

Za sve one koji ne mogu doći, osiguran je prijenos uživo (live stream) tribine na službenoj stranici projekta https://otpadnijesmece.split.hr/.

Kontakt-osoba u ŽK Split je Antonija Bašić, 021 321 135.