Kruzing sektor na EUSAIR području: izazovi i buduće perspektive

Objavljeno: 12. 06. 2018. , Ažurirano: 13. 06. 2018.

Jadransko-jonska mreža sveučilišta, regija, gospodarskih komora i gradova (AI-NURECC inicijativa) i Gospodarska komora Ilia, članica Foruma gospodarskih komora jadransko-jonskog područja, organiziraju radionicu o kruzing sektoru na EUSAIR području, koja će se održati 27. lipnja u Olimpiji, u Grčkoj.

Radionica je jedna od aktivnosti Radne grupe za turizam i kulturnu baštinu u okviru AI-NURECC inicijative. Riječ je o inicijativi koja predstavlja ključne sudionike jadransko-jonskog područja, koju koordinira Konferencija perifernih pomorskih regija, a djeluje radi podrške implementaciji Strategije Europske unije za jadransku i jonsku regiju (EUSAIR). Na događaju u Grčkoj sudjelovat će i potpredsjednica HGK Mirjana Čagalj, ujedno i predsjednica Foruma jadransko-jonskih gospodarskih komora.

Fokus radionice bit će na kruzing sektoru, jednom od najdinamičnijih sektora. Iako se u posljednja dva desetljeća potražnja za tom vrstom putovanja znatno povećala, u posljednje je vrijeme primjetan lagani pad broja putnika, što predstavlja jasan signal institucijama i tvrtkama s obiju strana Jadrana o potrebi definiranja smjerova djelovanja kojima bi se osigurala održivost ovog sektora.

U Olimpiji će biti riječi o europskim strategijama za održivi razvoj kruzinga: izvorima financiranja i kapitalizaciji postojećih projekata / primjera dobre prakse te o iskustvima pojedinih destinacija u vezi s razvojnim izazovima.

Kako je održivost jedan od glavnih ciljeva AI-NURECC inicijative, rezultati ove radionice bit će korisni budućim aktivnostima tijekom realizacije projekta.

Više informacija: http://www.forumaic.org/events/cruis-sector-in-the-eusair-area-challanges-and-future-perspective/?lang=en.