Ž. Alfirević, I. Maldana, N. Bušić
Izvor: HGK ŽK Split
Autor: HGK ŽK Split

Ivan Malada novi je predsjednik Strukovne grupacije ugostiteljskih djelatnosti ŽK Split

Objavljeno: 13. 12. 2019. , Ažurirano: 13. 12. 2019.

Strukovna grupacija ugostiteljskih djelatnosti HGK – Županijske komore Split na svojoj je sjednici 12. prosinca jednoglasno za novog predsjednika izabrala Ivana Maladu, dugogodišnjeg ugostitelja, direktora i suvlasnika tvrtke Carski trg d.o.o. koja upravlja splitskom kavanom Lvxor.

''Želja mi je koordinirati procese koji će dovesti do poboljšanja poslovanja i ostvarenja ciljeva članica Strukovne grupacije ugostiteljskih djelatnosti te općenito promicati važnost malog privatnog poduzetništva i posebno ugostiteljsko-turističke djelatnosti za cjelokupno gospodarstvo'', naveo je Malada.

Za zamjenike predsjednika reizabrani su Žana Alfirević iz tvrtke Sara fashion d.o.o. i Hrvoje Malenica iz tvrtke Brum brum d.o.o., koji su i u proteklom mandatu aktivno i odgovorno obnašali svoje funkcije. Poslovna tajnica Grupacije je Nataša Bušić iz Odsjeka za turizam HGK – Županijske komore Split.

Strukovna grupacija ugostiteljskih djelatnosti okuplja članice HGK koje posluju na području Splitsko-dalmatinske županije, a kojima je pretežita djelatnost priprema i usluživanje hrane i pića. Cilj ovakvog strukovnog udruživanja je povezivanje članica iste djelatnosti radi rješavanja zajedničkih problema, zaštite zajedničkih interesa, promocije i unapređenja djelatnosti.

U Splitsko-dalmatinskoj županiji, ne uključujući smještajne objekte, u ugostiteljskoj djelatnosti posluje više od 1.100 poduzetnika, koji zapošljavaju gotovo pet tisuća djelatnika.

U narednom razdoblju prisutni su kao posebno važnu istaknuli suradnju s Gradom Splitom po pitanju uređenja poslovnih odnosa za ugostiteljsku djelatnost te općenito podizanje kvalitete i uređenosti ugostiteljstva na području Splitsko-dalmatinske županije, čemu bi pridonijela i za sljedeću godinu planirana organizacija prvog Foruma ugostiteljskih djelatnosti.