Dalmatinski poslodavci na sajmu poslova u Mostaru

Objavljeno: 11. 03. 2020. , Ažurirano: 12. 03. 2020.

U organizaciji Hrvatske gospodarske komore i Sveučilišta u Mostaru održan je 11. ožujka u Mostaru poslovni susret dalmatinskih poslodavaca i studenata mostarskog Sveučilišta.

Riječ je o drugom sajmu poslova u Mostaru, koji je prošle godine inicirala HGK – Županijska komora Split radi aktivnijeg pristupa rješavanju problema nedostatka radne snage tijekom ljetne sezone, posebno u sektorima turizma i trgovine.

''Cilj je sajma poslova povezati poslodavce koji se susreću s problemom nedostatka radne snage, ponajprije u sezoni, s ovdašnjim studentima koji imaju uvjete i želju za sezonski rad. Unatoč trenutno neizvjesnoj situaciji povezanoj s koronavirusom, sajam smo organizirali i ove godine s obzirom na pozitivna iskustva poslodavaca i važnost kvalitetne pripreme'', rekao je predsjednik HGK – Županijske komore Split Joze Tomaš.

1.jpg
Predsjednik HGK – ŽK Split Joze Tomaš (drugi slijeva), samostalni savjetnik u Uredu HGK u Mostaru Viktor Lasić (prvi zdesna) s predstavnicima tvrtke Tommy d.o.o. na sajmu; Izvor: HGK – ŽK Split; Snimio: HGK – ŽK Split

Koliko je ovakav sajam važan za studente posvjedočio je prorektor za poslovanje, ljudske potencijale i upravljanje kvalitetom na Sveučilištu u Mostaru Zdenko Klepić. ''Višestruke su koristi za studente koji se odluče za sezonski rad – od stjecanja novih iskustava, praktičnih znanja i vještina, razvijanja radne i poduzetničke kulture pa do mogućnosti financiranja vlastitog studija i općenito boljih izgleda za budućnosti'', rekao je Klepić.

Svoje je iskustvo navela i studentica Andrea Krtić, koja je prošle godine na sajmu dogovorila posao u hotelu Villa Adriatica na Braču. ''Na sajmu sam uspostavila kontakt, nakon kojeg sam se čula s budućim poslodavcima i dogovorila početak rada u srpnju. Ostala sam do kraja sezone i dobila jedno vrijedno iskustvo, koje će mi itekako pomoći budući da studiram turizam i zaštitu okoliša'', poručila je Krtić.

Sveučilište u Mostaru ima 10.500 studenata s mogućnošću rada na studentski ugovor te je sajam pružio priliku poslodavcima da upoznaju studente zainteresirane za posao i predstave im svoja očekivanja od radnika i uvjete koje im nude.

Na skupu su sudjelovali poslodavci iz Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije koji su zadovoljni odazivom studenata. Iz Splitsko-dalmatinske županije sudjelovali su neki od najvećih poslodavaca, poput Tommyja i Studenca.

2.jpg
Veliki odaziv mostarskih studenata; Izvor: HGK – ŽK Split; Snimio: HGK – ŽK Split