Okrugli stol gospodarskog foruma

Održan Okrugli stol gospodarskog foruma u okruženju luka unutarnjih voda Savskog sliva

Objavljeno: 03. 04. 2019. , Ažurirano: 05. 04. 2019.

U organizaciji Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, Uprave unutarnje plovidbe, u srijedu, 3. travnja u HGK – Županijskoj komori Slavonski Brod održan je Okrugli stol gospodarskog foruma u okruženju luka unutarnjih voda Savskog sliva Podizanje konkurentnosti prometa na unutarnjim plovnim putovima.

DSC_1050 (2).jpgPomoćnica ministra Duška Kunštek; Izvor: HGK

Uime Ministarstva Duška Kunštek pozdravila je uzvanike i održala uvod u Okrugli stol, dok je dosad izrađenu dokumentaciju radi podizanja konkurentnosti riječnog prometa uime Uprave unutarnje plovidbe predstavila Jerolima Pavlović.

Pred oko 40 uzvanika predstavljeni su potencijali riječnog prometa i razvojnih projekata luka na unutarnjim vodama Savskog sliva. Prezentaciju plovnosti rijeke Save i projekata revitalizacije koji su u tijeku održao je zamjenik tajnika za plovidbu Savske komisije Željko Milković. Na drugom dijelu Okruglog stola održana je panel-rasprava u kojoj su sudjelovali pomoćnica ministra Duška Kunštek, ravnatelj Lučke uprave Slavonski Brod Marijan Jurić, ravnatelj Lučke uprave Sisak Ivica Štefičić i direktor HGK – Županijske komore Slavonski Brod Krešimir Rudec.

U mnoštvu tema koje su otvorene u raspravi istaknuli su se svakako razvojni projekti luke Slavonski Brod i Sisak, projekti na revitalizaciji rijeke Save, stanje gospodarstva u Brodsko-posavskoj i Sisačko-moslavačkoj županiji te potpore za brodare unutarnje plovidbe. Radi podizanja konkurentnosti riječnog prometa zaključeno je da se trebaju olakšati administrativne prepreke, povećati potpore u riječnom prijevozu i intenzivirati povlačenje sredstava iz fondova EU za infrastrukturne projekte u unutarnjoj plovidbi. Time će se stvoriti povoljniji uvjeti za povećanje investicija u gospodarstvo koje gravitira navedenim lukama te za povećanje njegove konkurentnosti.

DSC_1056.jpgSudionici gospodarskog foruma; Izvor: HGK