Igor Bobek, viši stručni suradnik u Sektoru za međunarodne poslove i EU u ŽK Slavonski Brod
Izvor: HGK

U ŽK Slavonski Brod održan infodan Mogućnosti sufinanciranja poduzetničkih projekata sredstvima EU

Objavljeno: 09. 04. 2018. , Ažurirano: 18. 04. 2018.

U Županijskoj komori Slavonski Brod 17. je travnja, u suradnji s Europskom poduzetničkom mrežom, održan infodan Mogućnosti sufinanciranja poduzetničkih projekata sredstvima EU, s naglaskom na EU natječaju Izgradnja i opremanje proizvodnih kapaciteta MSP.

Predavanje su održali Igor Bobek, viši stručni suradnik u Sektoru za međunarodne poslove i EU Hrvatske gospodarske komore, i Mirela Đuran, voditeljica Odjela za mikro poduzetnike, Sektora kreditiranja iz Hrvatske banke za obnovu i razvitak (HBOR).

Cilj je prezentacije bio upoznati poduzetnike, ponajprije mikro, mala i srednja poduzeća, s mogućnostima sufinanciranja projekata sredstvima Europskih strukturnih i investicijskih fondova bespovratnim sredstvima te financijskim instrumentima – mikrokreditima. Naglasak je bio na trenutno otvorenom natječaju Izgradnja i opremanje proizvodnih kapaciteta MSP.

Uz HGK, kao partnerska institucija na infodanu sudjelovala je i Hrvatska banka za obnovu i razvitak (HBOR) koja je predstavila svoje usluge za sufinanciranje vlastitog učešća tvrtki u EU projektima te ostale linije kreditiranja koje su poduzetnicima na raspolaganju.

Na prezentaciji su poduzetnici pokazali zanimanje za javljanje na taj natječaj i sudjelovanje na budućim prezentacijama o EU fondovima.