Nagrađene članice HGK - Županijske komore Slavonski Brod
Izvor: HGK

Dodijeljene nagrade HGK – Županijske komore Slavonski Brod najuspješnijim članicama

Objavljeno: 02. 10. 2023. , Ažurirano: 02. 10. 2023.

Na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK – Županijske komore Slavonski Brod koja se održala 2. listopada 2023. godine u velikoj dvorani HGK – Županijske komore Slavonski Brod dodijeljene su plakete "Zlatna kuna" te priznanja za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu.

U prvom djelu sjednice gostima je Goran Šaravanja, glavni ekonomist Hrvatske gospodarske komore prezentirao makroekonomske pokazatelje s posebnim osvrtom na gospodarstvo Brodsko-posavske županije.

Prezentacija makroekonomskih analiza Goran Šaravanja, glavni ekonomist HGK.jpgGoran Šaravanja, glavni ekonomist HGK; Izvor: HGK;

Temeljem predanih Godišnjih financijskih izvještaja poduzetnika za 2022. godinu na području Brodsko-posavske županije poslovalo je 2143 poduzetnika s ostvarenih 1.767 mil. EUR-a ukupnih prihoda odnosno 19,74 posto više nego prethodne godine. Ostvaren je porast dobiti prije oporezivanja za 18,25 posto i pad gubitaka za 46 posto te je od ukupnog broja poduzetnika sa dobiti poslovalo 1647 poduzeća u kojima je bilo zaposleno 16.766 radnika.

Gosti na svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Slavonski Brod .jpgSvečana sjednica Gospodarskog vijeća HGK - Županijske komore Slavonski Brod; Izvor: HGK;

HGK - Županijska komora Slavonski Brod je plaketom "Zlatna kuna" za najuspješnije trgovačko društvo u 2022. godini nagradila:

• u kategoriji malih trgovačkih društava poduzeće Erga d.o.o. iz Vrpolja, a nagradu je uručila Marina Martić Puača zamjenica gradonačelnika grada Slavonskog Broda
  • u kategoriji srednjih trgovačkih društava poduzeće Simplex d.o.o. iz Gornje Vrbe, a nagradu je uručila Saborska zastupnica Ljubica Maksimčuk
  • u kategoriji velikih trgovačkih društava poduzeće Đuro Đaković Montaža d.o.o. iz Slavonskog Broda, a nagradu je uručio Saborski zastupnik Pero Ćosić.

HGK - Županijska komora Slavonski Brod dodjeljuje i priznanja za dugogodišnje uspješno poslovanje i doprinos hrvatskom gospodarstvu tvrtkama i institucijama koje u tekućoj godini obilježavaju jubilarne obljetnice postojanja i poslovanja.

Ove godine dobitnici priznanja su:

• Ergo klamerice d.o.o, iz Lužana za 50 godina postojanja
  • Dam-daj d.o.o. iz Slavonskog Broda za 30 godina postojanja
  • Autodom-Vidaković d.o.o. iz Slavonskog Broda za 30 godina postojanja
  • Pučko otvoreno učilište LIBAR iz Slavonskog Broda za 20 godina postojanja
  • Pučko otvoreno učilište AMC Nova Gradiška za 20 godina postojanja

Priznanja dobitnicima uručio je predsjednik HGK - Županijske komore Slavonski Brod Drago Čugura.