Predstavljanje online Kataloga htvatskih proizvoda u ŽK Sisak
Izvor: HGK

ŽK Sisak: Predstavljen online Katalog hrvatskih proizvoda

Objavljeno: 30. 06. 2016. , Ažurirano: 18. 08. 2016.

Predstavljanje online Kataloga hrvatskih proizvoda održano je 29. lipnja u Županijskoj komori Sisak.

Hrvatska gospodarska komora niz godina aktivno se zalaže da pomogne svojim članicama otkloniti probleme otežanog sudjelovanja u postupcima javne nabave koja se provodi u RH. Uz probleme provedbe postupka javne nabave uočena je činjenica o nedovoljnoj informiranosti naručitelja o postojanju kvalitetnih i cijenom konkurentnih domaćih proizvoda. Iz tog razloga, Hrvatska gospodarska komora, Sektor za industriju i IT osmislio je i kreirao on line katalog  hrvatskih proizvoda (u daljnjem tekstu Katalog).

Kako je naglasila Tajana Kesić Šapić, direktorica Sektora za industriju i IT, Katalogom želimo informirati investitore (naručitelje) i projektante da u Hrvatskoj postoje proizvodi koji kvalitetom i cijenom ne odstupaju od konkurentnih stranih proizvoda te omogućiti lakše povezivanje zainteresiranih strana ali i samih proizvođača međusobno. Katalog treba postati alat za povećanje udjela hrvatskih proizvoda u postupcima javne nabave.

Želja nam je da se u Katalog upiše što više naših članica koje imaju proizvode hrvatskog podrijetla, bez obzira na njihovu veličinu, te da podaci budu provjereni, kvalitetni i prilagođeni potrebama projektanata. Unos podataka u Katalog kao i njegovo korištenje je besplatno. Katalog možete vidjeti na: http://katalog.hgk.hr .

Za više informacija o katalogu, i načinu unosa proizvoda u isti, možete kontaktirati ŽK Sisak, gđa. Aneta Radoš, 510-028, e-mail arados@hgk.hr .

Brankica Grd direktorica ŽK Sisak, tvrtkama je prezentirala znakove Hrvatska kvaliteta i Izvorno hrvatsko, te uvjete pod kojima se oni mogu dobiti kao i koristi koje nosioci znakova imaju od njih.