Radionica o javnoj nabavi u HGK – ŽK Sisak
Izvor: HGK

U ŽK Sisak održana radionica o javnoj nabavi

Objavljeno: 22. 02. 2019. , Ažurirano: 25. 03. 2019.

U HGK - Županijskoj komori Sisak 22. ožujka održana je radionica izobrazbe u području sustava javne nabave Priprema postupka javne nabave; Dokumentacija o nabavi, e-ESPD; Ponuda – postupak pregleda i ocjene.

Radionicu su na interaktivan način s razradom praktičnih primjera vodili Zoran Vuić i Davor Mikac, predstavnici Uprave za politiku javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Radionici su prisustvovali predstavnici gospodarskih subjekata i institucija s područja Sisačko-moslavačke županije.

Cilj je radionice bio upoznati polaznike sa zakonodavnim okvirom u području javne nabave kako bi se olakšala praktična primjena odredbi Zakona o javnoj nabavi te omogućila razmjena iskustava i kvalitetan dijalog s predstavnicima Ministarstva.

JN 22032019_2.jpg
Davor Mikac, predstavnik Uprave za politiku javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta; Izvor: HGK

U prvom dijelu radionice sudionici su se upoznali s pripremom i provedbom postupka javne nabave te kako izraditi ponudu i predati je u Elektronički oglasnik javne nabave, dok je u drugom dijelu radionice bilo riječi o kriterijima za odabir ponude te o primjerima iz prakse Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave, a u vezi s dosadašnjom primjenom ekonomski najpovoljnije ponude.

Radionica je održana na temelju Sporazuma o suradnji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Programi predstojećih jednodnevnih radionica redovnog usavršavanja u HGK u skladu su s Pravilnikom o izobrazbi u području javne nabave (NN 06/2012 i 125/2014), odobrila ih je Uprava za politiku javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, te su objavljeni u Popisu programa usavršavanja, a polaznici stječu pravo na obnovu certifikata.