Radionica o javnoj nabavi u ŽK Sisak
Izvor: HGK

U ŽK Sisak održana radionica o javnoj nabavi

Objavljeno: 13. 11. 2019. , Ažurirano: 16. 12. 2019.

U Županijskoj komori Sisak je 12. studenoga održana radionica izobrazbe u području sustava javne nabave Najčešće pogreške naručitelja u svim fazama otvorenog postupka javne nabave; aktualna praksa Državne komisije za kontrolu postupka javne nabave  po fazama postupka javne nabave.

Radionicu su na interaktivan način s razradom praktičnih primjera vodili Ante Loboja i Matija Karaula, predstavnici Uprave za politiku javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Radionici su prisustvovali predstavnici gospodarskih subjekata i institucija s područja Sisačko-moslavačke županije.

Cilj je radionice bio upoznati polaznike sa zakonodavnim okvirom u području javne nabave kako bi se olakšala praktična primjena odredbi Zakona o javnoj nabavi te omogućila razmjena iskustava i kvalitetan dijalog s predstavnicima Ministarstva.

U prvom dijelu radionice sudionici su se upoznali s najčešćim pogreškama naručitelja u svim fazama otvorenog postupka javne nabave, dok je u drugom dijelu radionice bilo riječi o primjerima iz prakse Državne komisije za kontrolu postupaka javne nabave vezano uz najčešće pogreške naručitelja i ponuditelja.

Radionica je održana temeljem Sporazuma o suradnji Hrvatske gospodarske komore i Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta. Programi predstojećih jednodnevnih radionica redovnog usavršavanja u HGK, u skladu su s Pravilnikom o izobrazbi u području javne nabave (NN 06/2012 i 125/2014), odobrila ih je Uprava za politiku javne nabave Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta te su objavljeni u Popisu programa usavršavanja, a polaznici stječu pravo na obnovu certifikata.