Projekt AKO – Aktiviraj se i konkuriraj!

Objavljeno: 24. 10. 2018. , Ažurirano: 07. 10. 2019.

Nositelj projekta: Hrvatski zavod za zapošljavanje Područni ured Sisak

Partneri projekta:
Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Sisak
Euroart 93 d.o.o.
Fokus Infoprojekt d.o.o.
Maracom d.o.o.
Applied Ceramics d.o.o.
Kreativa studio d.o.o.
Pučko otvoreno učilište Algebra
Hrvatski zavod za zapošljavanje – Područni ured Kutina
Udruga za promicanje informatike, kulture i suživota

Naziv programa: Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – Faza III
Vrijednost: 812.231,91 kuna (100 posto financiran iz Europskoga socijalnog fonda)
Trajanje: 14 mjeseci (14. svibnja 2018. – 13. srpnja 2019.)
Ciljana skupina: 75 nezaposlenih osoba do 29 godina starosti

Cilj projekta jest povećati zapošljivost mladih osoba do 29 godina iz Sisačko-moslavačke županije koristeći sveobuhvatni partnerski pristup u potpori njihovu zapošljavanju. Inovativni pristup zapošljavanju mladih očituje se u maksimalnom usklađivanju aktivnosti projekta s potrebama modernog (lokalnog) tržišta rada i simultanom djelovanju na dvjema razinama.
Prva razina obuhvaća razvoj i pružanje prilagođenih usluga zapošljavanja za mlade modernizacijom Centra za mlade. Osnažit će i motivirati 30 mladih za aktivaciju i ulazak u svijet rada uvođenjem triju novih prilagođenih radionica u Centru za mlade s temama poduzetništva, traženja posla u digitalnom okruženju te volontiranju i ostalim mogućnostima koje nudi civilni sektor.
Druga razina podrazumijeva provedbu obrazovanja za mlade u suradnji s partnerom – Pučkim otvorenim učilištem Algebra, odnosno provedbu programa osposobljavanja (web-dizajn) i usavršavanja za mlade u IT-u (programer internetskih aplikacija – PHP, MySQL i programer internetskih aplikacija – C#, ASP.NET) te direktno povezivanje s poslodavcima, IT tvrtkama u obliku praktičnoga rada u stvarnom radnom okruženju.

Rezultati projekta:

1. Osnaživanje mladih nezaposlenih osoba za tržište rada prilagođenim uslugama moderniziranog Centra za mlade:

• modernizirani prostor Centra za mlade (opremljen i adaptiran)
  • osmišljene i provedene tri inovativne radionice za mlade
  • minimalno 30 mladih osnaženo i steklo vještine za unaprjeđenje svog položaja na tržištu rada sudjelovanjem na novim radionicama
  • moderniziran Centar za mlade predstavljen javnosti

2. Provedba prilagođenog pristupa u obrazovanju mladih za zanimanja u IT sektoru:

• minimalno 45 mladih nezaposlenih osoba do 29 godina povećalo zapošljivost uključivanjem u tri IT programa obrazovanja
  • minimalno sedam mladih nezaposlenih osoba do 29 godina povećalo zapošljivost uključivanjem u praktičan rad u stvarnom radnom okruženju

Aktivnosti projekta:

Održan prvi partnerski sastanak i uvodna konferencija projekta AKO – Aktiviraj se i konkuriraj!
Uključi se u besplatne Algebrine programe obrazovanja za programera ili web-dizajnera!
Održan drugi partnerski sastanak u sklopu projekta AKO – Aktiviraj se i konkuriraj!
Sisačke IT tvrtke u potrazi za polaznicima za stručno mentorstvo u okviru projekta AKO – Aktiviraj se i konkuriraj!
Svečana dodjela uvjerenja web-dizajnerima i programerima u okviru projekta AKO
Dodijeljena uvjerenja web-dizajnerima i programerima u sklopu projekta AKO
Radionica Traženje posla u digitalnom okruženju u sklopu projekta AKO – Aktiviraj se i konkuriraj!
Radionica Svi smo mi poduzetnici, samo je pitanje koliko smo toga svjesni
Održana radionica Svi smo mi poduzetnici, samo je pitanje koliko smo toga svjesni
Radionica Volontiranjem do posla u sklopu projekta AKO – Aktiviraj se i konkuriraj!
Održana završna konferencija projekta AKO-Aktiviraj se i konkuriraj!

Kontakt-osobe:

Štefica Tominović, voditeljica projekta (telefon: 044/ 659 121, elektronička adresa: stefica.tominovic@hzz.hr).
Kristina Grabovica, projektna asistentica (telefon: 044/ 522 322, elektronička adresa: kgrabovica@hgk.hr).

Footer za objave .jpg