Župan Goran Pauk i predsjednik ŽK Šibenik Ivan Soža pred štandom Šibensko-kninske županije
Izvor: HGK

Šibensko-kninska županija predstavila svoje gospodarstvo na 24. Zagorskom gospodarskom zboru u Krapini

Objavljeno: 07. 09. 2016. , Ažurirano: 12. 09. 2016.

U četvrtak, 8. kolovoza, u Krapini, u prepunoj dvorani OŠ Ljudevit Gaj u 14 sati svečano je otvoren 24. Zagorski gospodarski zbor.

Na ovogodišnjem Zagorskom gospodarskom zboru koji traje do 10. kolovoza, izlaže više od 370 izlagača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te Slovenije koja je zemlja-partner ovogodišnjeg Zagorskog gospodarskog zbora. Šibensko-kninska županija ovogodišnja je Županija-partner Zbora.

ZagGospZbor_Soza_Stand_800x450.jpg

Predsjednik ŽK Šibenik s posjetiteljima štanda; Izvor: HGK

Šibensko-kninska županija svoje je predstavljanje organizirala u suradnji sa županijskom Turističkom zajednicom i Obrtničkom komorom te sa Županijskom komorom Šibenik.

ZagGospZbor_Soza_Stand1_800x450.jpg

Predsjednik ŽK Šibenik Ivan Soža s izlagačima; Izvor: HGK

Svoje proizvode predstavljaju: Žitak d. o. o. Krapanj (morske spužve), Vinoplod-Vinarija d. d. Šibenik (vina i rakije), Rožić d. o. o. Rupe (kruh), I-pak d. o. o. Pakovo Selo (sir), Salva d. o. o. (eterična ulja i hidrolati od kadulje), Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Plavčić (med), Zadruga Faust Vrančić s Prvića i Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Šmit iz Prvića (Hrvatski otočni proizvodi), Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Đani Lazar iz Pirovca (maslinovo ulje), Pršutana Ružić (pršut i suhomesnati proizvodi), Poljoprivredni obrt Prominka (med), Poljoprivredna zadruga Kornati (masline, maslinovo ulje), Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo Lucija Skračić otok Kornat.

ZagGospZbor_Klapa_Adriaticum_800x450.jpg

Nastup klape Adriaticum na svečanom otovrenju sajma; Izvor: HGK

Prirodne, kulturne i povijesne ljepote Šibenskoga kraja predstavlja Katarina Aleksić, zamjenica direktorice Turističke zajednice Šibensko-kninske županije, a pripremljenim dagnjama Obrtnička komora Šibensko-kninske županije počastila je sudionike i goste Zbora, kojima je na svečanom otvorenju zapjevala klapa Adriaticum iz Šibenika.

Predstavljanje Šibensko-kninske županije svojim dolaskom uveličali su župan šibensko-kninski Goran Pauk, direktorica županijske Turističke zajednice Željana Šikić, predsjednik Obrtničke komore Šibensko-kninske županije Joso Smolić te predsjednik ŽK Šibenik Ivan Soža.