Izvor: www.pixabay.com

Savjetovanje o primjeni Uredbe o zaštiti osobnih podataka (Uredba GDPR) u turističkom sektoru

Objavljeno: 19. 03. 2018. , Ažurirano: 29. 03. 2018.

U svjetlu predstojećih izmjena propisa u području zaštite osobnih podataka, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Šibenik u suradnji s Agencijom za zaštitu osobnih podataka (AZOP) organizira savjetovanje Modernizacija zakonodavstva o zaštiti podataka – GDPR u sustavu turističkog sektora u srijedu, 28. ožujka, u 10 sati u Gradskoj knjižnici „Juraj Šižgorić“, na adresi Poljana 6. Predviđeno je trajanje do 13 sati.

Opća uredba o zaštiti podataka (GDPR) u cijelosti je obvezujuća i primjenjuje se izravno u svim državama članicama od 25. svibnja. Njezine odredbe moraju poštovati svi subjekti koji u sklopu svojih aktivnosti obrađuju osobne podatke fizičkih osoba u Europskoj uniji te u određenim slučajevima i subjekti izvan nje.

Savjetovanje je namijenjeno predstavnicima i odgovornim osobama poslovnih subjekata turističkog sektora, a provest će ga djelatnici stručnih službi Agencije. Zainteresirani se mogu prijaviti popunjavanjem online obrasca.

Prijave će se prihvaćati redoslijedom zaprimanja do popunjavanja kapaciteta dvorane (jedan sudionik po tvrtki) najkasnije do 27. ožujka.