Sudionici seminara GDPR zaštita osobnih podataka
Izvor: ŽK Šibenik

U Šibeniku održano predavanje o primjeni GDPR-a u turističkom sektoru

Objavljeno: 29. 03. 2018. , Ažurirano: 03. 04. 2018.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Šibenik je u suradnji s Agencijom za zaštitu osobnih podataka (AZOP) organizirala 28. ožujka savjetovanje Modernizacija zakonodavstva o zaštiti podataka – GDPR u sustavu turističkog sektora.

Uredba stupa na snagu 25. svibnja i izravno će se primjenjivati u državama članicama Unije. Njezine odredbe moraju poštovati svi subjekti koji u sklopu svojih aktivnosti obrađuju osobne podatke fizičkih osoba u Europskoj uniji te u određenim slučajevima i subjekti izvan nje.

Seminar GDPR zaštita osobnih podataka - predavači.jpg

Seminar GDPR zaštita osobnih podataka – predavači; Izvor: ŽK Šibenik

Predavači su za 80 okupljenih sudionika obuhvatili teme općeg prikaza Uredbe, specifičnosti obrade osobnih podataka u turizmu, mehanizme informacijske sigurnosti, evidencije obrade podataka te pravne temelje obrade podataka. Na brojne upite sudionika o načinima pohrane podataka, oglašavanjima, medijima pohrane i sl. predavači su odgovarali navodeći primjere iz prakse.