Izvor: HGK

U ŽK Rijeka održana zajednička sjednica Strukovne skupine komunalnoga gospodarstva i Strukovne skupine gospodarenja otpadom i zaštite okoliša ŽK Rijeka

Objavljeno: 25. 01. 2019. , Ažurirano: 30. 01. 2019.

U Hrvatskoj gospodarskoj komori – Županijskoj komori Rijeka 29. siječnja održana je zajednička sjednica Strukovne skupine komunalnoga gospodarstva i Strukovne skupine gospodarenja otpadom i zaštite okoliša ŽK Rijeka, o gospodarenju otpadom u Primorsko-goranskoj županiji.

Prema Uredbi o gospodarenju komunalnim otpadom koju je Vlada Republike Hrvatske donijela 25. svibnja 2017. godine, gradovi i općine trebali su najkasnije do 31. siječnja 2018. godine donijeti Odluke o načinu pružanja javne usluge prikupljanja miješanoga komunalnog otpada i biorazgradivoga komunalnog otpada. Predstavnici komunalnih društava jedinica lokalne samouprave s područja Primorsko-goranske županije iznijeli su na sjednici svoja iskustva i probleme s kojima se susreću u vezi s provedbom Odluke, a to su, primjerice, dostava Izjave o načinu korištenja javne usluge prikupljanja miješanoga komunalnog otpada i biorazgradivoga komunalnog otpada korisnicima komunalnih usluga, zatim pritužbe na nove cjenike komunalnih usluga te problem migracije otpada.

U sklopu predstavljanja usluga mobilnog tima ŽK Rijeka, članicama su predstavljene pogodnosti ugovaranja dobrovoljne mirovinske štednje za poslodavca putem Raiffeisen mirovinskih fondova i projekt Digitalna komora – nova informacijsko-komunikacijska platforma HGK.