1. Strukovna skupina graditeljstva, tajnik: Gabrijela Milin (gmilin@hgk.hr)
  2. Strukovna skupina arhitektonskih i inženjerskih djelatnosti, tajnik: Gabrijela Milin (gmilin@hgk.hr)
  3. Strukovna skupina drvno-prerađivačke industrije, tajnik: Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  4. Strukovna skupina prehrambene industrije i autohtonih proizvoda, tajnik:Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  5. Strukovna skupina metaloprerađivačke industrije Blanka Kalokira, tajnik: (bkalokira@hgk.hr)
  6. Strukovna skupina dizajnera, grafičara i nakladnika, tajnik: Ivana Pustahija (ipustahija@hgk.hr)
  7. Strukovna skupina komunalnog gospodarstva Sanja Antonin, tajnik: (santonin@hgk.hr)
  8. Strukovna skupina gospodarenja otpadom i zaštite okoliša, tajnik: Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  9. Strukovna skupina putničkih agencija, tajnik: Sanja Antonin (santonin@hgk.hr)
  10. Strukovna skupina ugostitelja, tajnik: Saša Pešut (spesut@hgk.hr)
  11. Strukovna skupina pružatelja usluga smještaja, tajnik: Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  12. Strukovna skupina zdravstvenog turizma, tajnik: Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  13. Strukovna skupina podvodnih djelatnosti u gospodarstvu, tajnik: Saša Pešut (spesut@hgk.hr)
  14. Strukovna skupina djelatnosti upravljanja zgradama i nekretninama, tajnik: Sanja Antonin (santonin@hgk.hr)
  15. Strukovna skupina nautike, tajnik: Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  16. Strukovna skupina ribarstva, akvakulture i prerade ribe, tajnik: Blanka Kalokira (bkalokira@hgk.hr)
  17. Strukovna skupina poslovnih savjetnika, tajnik: Lucija Kero (lkero@hgk.hr)
  18. Strukovna skupina za financijsku djelatnost i djelatnost osiguranja, tajnik: Nikola Musulin (nmusulin@hgk.hr)
  19. Strukovna skupina za računalno programiranje i informacijske djelatnosti, tajnik: Ksenija Umek Meštrović (kumek@hgk.hr)
  20. Strukovna skupina za računovodstvenu i knjigovodstvenu djelatnost, tajnik: Nikola Musulin (nmusulin@hgk.hr)
  21. Strukovna skupina za razvoj ljudskih potencijala, tajnik: Ksenija Umek Meštrović (kumek@hgk.hr)
  22. Udruženje luka, tajnik: Sara Štrljić (sstrljic@hgk.hr)
  23. Udruženje marina, tajnik: Sara Štrljić (sstrljic@hgk.hr)
  24. Strukovna skupina brodara i pomorskih agencija, tajnik: Sara Štrljić (sstrljic@hgk.hr)
  25. Strukovna skupina cestovnog prometa, tajnik: Sara Štrljić (sstrljic@hgk.hr)
  26. Strukovna skupina trgovine hranom i pićima, tajnik: Tanja Nemec Maletić (tnemec@hgk.hr
  27. Strukovna skupina trgovine motornim vozilima, gorivima i mazivima, tajnik: Tanja Nemec Maletić (tnemec@hgk.hr)
  28. Strukovna skupina poslovanja nekretninama, tajnik: Tanja Nemec Maletić (tnemec@hgk.hr)
  29. Strukovna skupina trgovine građevinskim materijalom, tajnik: Tanja Nemec Maletić (tnemec@hgk.hr)
  30. Seniorski ekspertni tim, tajnik: Ivona Černigoj (icernigoj@hgk.hr)