Izvor: Pixabay

Pokroviteljstvo i nastup HGK – ŽK Rijeka na Međunarodnoj konferenciji vrhunskih vinskih znalaca Wine VIP Event

Objavljeno: 29. 03. 2019. , Ažurirano: 29. 03. 2019.

Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Rijeka pokrovitelj je Međunarodne konferencije vrhunskih vinskih znalaca – Wine VIP Event, koja će se u utorak, 2. travnja, održati u riječkom Grand hotelu Bonavia, na adresi Dolac 4.

Cilj je konferencije okupiti i educirati ugostiteljsku struku – vlasnike i voditelje restorana i kvalitetnih konoba, njihove glavne kuhare i konobare, vlasnike i direktore hotela, direktore nabave u hotelima, vlasnike vinskih barova, distributere hrane i vina/pića, vinare, pršutare i  maslinare. Edukativne gastro i vinske sommelierske konferencije poput Wine Vip Eventa imaju veliki značaj u razvijanju gastro i vinskog turizma. Na konferenciji će se održati i prezentacije vrhunskih profesionalnih međunarodnih i hrvatskih predavača, govornika i sommeliera.

ŽK Rijeka sudjeluje na konferenciji Wine Vip Event podupirući predstavljanje i promociju autohtonih regionalnih i hrvatskih nacionalnih proizvoda te poslovno povezivanje proizvođača iz djelatnosti ugostiteljstva, turizma i trgovine.

Na svom izložbenom prostoru ŽK Rijeka predstavit će publikaciju Vinska putovnica Primorsko-goranske županije, izdanu u suradnji s najznačajnijim vinskim kućama Primorsko-goranske županije sredinom 2018. godine, a koja je nedavno prevedena i na engleski jezik. Cilj je publikacije valorizirati i promovirati enološku ponudu naše regije, povezati proizvođače vina s HoReCa sektorom i podići svijest lokalnog stanovništva o postojanju domaćih vrhunskih i kvalitetnih enogastronomskih proizvoda kojima naša regija obiluje. Uz to, promovirat ćemo nositelje znakova Izvorno hrvatsko i Hrvatska kvaliteta te aktualne mogućnosti financiranja troškova stjecanja znakova kvalitete HGK.

Radno vrijeme konferencije jest od 14 sati i 30 minuta do 20 sati i 30 minuta, dok je svečano otvorenje u 15 sati.