Održana radionica Mentorstvo za upravljanje projektima financiranim iz EU fondova

Objavljeno: 05. 06. 2019. , Ažurirano: 05. 06. 2019.

HGK – Županijska komora Rijeka u suradnji sa svojom članicom, tvrtkom PBIRO poslovno savjetovanje d.o.o., održala je 4. lipnja radionicu Mentorstvo za upravljanje projektima financiranima iz EU fondova.

Predavačica Tina Đurišić u uvodu je nazočnima objasnila kako usvojiti pravila i procedure uspješne provedbe projekta te tako maksimizirati iskorištenost odobrenih bespovratnih sredstava.

Pokazalo se da su za temu radionice naše članice vrlo zainteresirane te je postavljen niz pitanja u vezi s fazama planiranja i provedbe EU projekata, izradom različitih planova te najčešćim rizicima u provedbi projekta.

„Skupina je bila sastavljena od polaznika koji su uistinu zainteresirani za materiju koja je izložena. Bilo je ugodno predavati takvoj grupi te sam uvjerena i da će daljnja suradnja biti dobrodošla i korisna našem uredu, a posebno polaznicima u projektima kojima će oni samostalno upravljati. Svakako treba pohvaliti i organizatora koji pridonosi dobrom raspoloženju grupe; od ugodnog ambijenta do vrlo profesionalnog osoblja koji brine o polaznicima i predavačima. Kako najesen planiramo novi ciklus ovakvih edukativnih radionica, vjerujemo i radujemo se da ćemo se svi skupa ponovno naći u Komori“, poručila je Tina Đurišić, savjetnica u tvrtki PBIRO d.o.o. iz Rijeke, s višegodišnjim iskustvom u pripremi i provedbi projekata financiranih iz EU fondova i mentorica ovoga mentorskog programa.