Károly Róbert Scherczer (Ured za ekonomske odnose Veleposlanstva Mađarske) i Jasna Jaklin Majetić (HGK ŽK Pula) sa suradnicima
Izvor: HGK Županijska komora Pula

Sastanak ŽK Pula s predstavnicima mađarskoga veleposlanstva

Objavljeno: 01. 12. 2015. , Ažurirano: 16. 09. 2016.

Predsjednica Županijske komore Pula Jasna Jaklin Majetić sa suradnicima primila je u utorak, 1. prosinca, u ŽK Pula predstavnike Ureda za ekonomske odnose Veleposlanstva Mađarske u Hrvatskoj. Voditelj i tajnik Ureda za ekonomske odnose Veleposlanstva Mađarske Károly Róbert Scherczer i Milán Radácsi, predstavili su aktivnosti Ministarstva vanjskih poslova i vanjske trgovine u području gospodarske diplomacije, u koje je uključena i Mađarska gospodarska komora.

Jedna od konkretnih aktivnosti jest osnivanje Nacionalne trgovinske kuće u Osijeku koja djeluje kao dio mreže agencija, s ciljem uspostave suradnje i potpore mađarskim tvrtkama kojima je u interesu poslovati s Hrvatskom. Aktivnosti ove agencije dostupne su i hrvatskim tvrtkama zainteresiranima za plasman roba i usluga u Mađarskoj, ali i svim zemljama u kojima agencija ima urede.

Županijska komora Pula i Ured za ekonomske odnose razmatrali su konkretne aktivnosti intenziviranja suradnje te su pozvani izlagači iz Mađarske na međunarodni sajam brodske opreme Pula Boat Fair u listopadu 2016., a i na poslovne susrete. Radi intenziviranja kontakata i informiranja istarskih gospodarstvenika, pozvani su predstavnici Nacionalne trgovinske kuće da se predstave u ŽK Pula.

U sklopu boravka u Istarskoj županiji, predstavnici Veleposlanstva Mađarske posjetit će tvrtku Oleum Maris d. o. o. Vodnjan koja se bavi maslinarstvom i proizvodnjom maslinova ulja te proizvođača autohtonih suhomesnatih proizvoda, tvrtku Pisinium d. o. o. Pazin.