Vrijeme održavanja: 01.10.2019. - 18.10.2019.

Kako odabrati model ugovora za opskrbu električnom energijom

Hrvatska gospodarska komora priprema četiri regionalne radionice Tržište električne energije za poduzetnike.

Dinamičnost tržišta električne energije upućuje na promjene dosadašnjeg ponašanja i redovito praćenje tržišnih prilika. Kako bi se informacije približile članicama HGK, na regionalnim radionicama predstavit će se sveobuhvatan prikaz organizacije tržišta električne energije. Predstavnici kreatora i provoditelja energetske politike, Ministarstvo zaštite okoliša i energetike, Hrvatska energetska regulatorna agencija i Hrvatski operator tržišta energije upoznat će prisutne s temeljnim pravilima tržišta, samo trgovanje na službenoj hrvatskoj burzi električne energije predstavit će Cropexov predstavnik.
Dostupne tržišne modele za krajnje kupce u kategoriji poduzetništva predstavit će opskrbljivači električnom energijom. Dodatno, mogućnosti uključivanja u sustav proizvodnje električne energije za vlastite potrebe koje se nude kroz sustav obveza energetske učinkovitosti opskrbljivača prikazat će predstavnici opskrbljivača električnom energijom.

Radionice će se održati kako slijedi:

• Komora Zagreb, utorak, 1. listopada, u Zagrebu, Draškovićeva 45, dvorana na 1. katu, radionica je održana
  • Županijska komora Pula, petak, 11. listopada, u Puli, Carrarina 5, registracije započinju u 9.30, program radionice nalazi se ovdje
  • Županijska komora Osijek, utorak, 15. listopada, u Osijeku, Europske avenije 13, registracije započinju u 9.30, program radionice nalazi se ovdje
  • Županijska komora Split, petak, 18. listopada, u Splitu, Obala Ante Trumbića 4, registracije započinju u 10.30, program radionice nalazi se ovdje

Zainteresirani mogu odabrati lokaciju koja im najbolje odgovara te se prijaviti za sudjelovanje odabirom poveznice odabrane lokacije (gore).

Prezentacije sa izlaganja na radionici u Zagrebu dostupne su za pregled i preuzimanje u pratećim dokumentima (na desnoj strani web stranice).