Istarski poduzetnici zainteresirani za investicije i digitalizaciju

Objavljeno: 21. 05. 2021. , Ažurirano: 21. 05. 2021.

HGK – Županijska komora Pula i Hrvatska banka za obnovu i razvitak organizirali su ovaj tjedan prvi puta individualno online savjetovanje za istarske poduzetnike. Zbog velikog interesa poduzetnika, prvenstveno iz proizvodnih djelatnosti, savjetovanje je održano od 19. do 21. svibnja.

Istarski poduzetnici razgovarali su s voditeljicom HBOR-ovog Područnog ureda za Istru dr. sc. Cinziom Zubin. Unatoč pandemiji bolesti COVID-19, koja je značajno utjecala na poslovanje i planiranje poslovnih aktivnosti, većina poduzetnika planira nove poslovne cikluse, odnosno proširenje poslovanja, pa je savjetovanje bilo usmjereno na razgovor o financiranju investicijskih ulaganja i povoljnim uvjetima financiranja radi zatvaranja financijske konstrukcije.

Istarski poduzetnici zainteresirani su i za digitalizaciju poslovanja, a ovisno o njihovim pojedinačnim interesima, predstavljeni su im kreditni programi za obrtna sredstva, jamstva koje provodi HBOR te krediti za izvoznike. S obzirom na to da dio poduzetnika planira aplicirati na EU fondove predstavljeni su i HBOR-ovi krediti za predfinanciranje i sufinanciranje projekata koji se kandidiraju za neki od natječaja iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova.

Podsjetimo, HBOR sudjeluje i u provedbi županijske kreditne linije "Poduzetnik Istarska županija 2020." za istarske male i srednje poduzetnike.

HGK – Županijska komora Pula već sada prima prijave za novi ciklus individualnog online savjetovanja.