Gospodarska komora Šlezije uručila priznanje predsjednici HGK – ŽK Pula za dugogodišnju gospodarsku suradnju

Objavljeno: 05. 12. 2018. , Ažurirano: 06. 12. 2018.

Na godišnjoj svečanosti Gospodarske komore Šlezije, koja je održana u poljskom gradu Rybniku 1. prosinca, uručene su godišnje nagrade Crni dijamant (Czarny diament) za izuzetno dobre gospodarske rezultate u 2018. godini.

Posebna nagrada za gospodarsku suradnju Hrvatske i Poljske te za povezivanje poduzetnika projektima dodijeljena je predsjednici HGK – ŽK Pula Jasni Jaklin Majetić. Nagradu su Jaklin Majetić, kao jedinoj dobitnici priznanja izvan Poljske, uručili predsjednik Gospodarske komore Andrzej Zylak i gradonačelnik Rybnika Piotr Kuczera. Uz brojne uzvanike, svečanosti su nazočili predstavnici Veleposlanstva Republike Hrvatske u Poljskoj i direktorica predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Poljskoj Agnieszka Puszczewicz.

Suradnja dviju komora pridonijela je umrežavanju na području gospodarstva i turizma, ali i gastronomije i kulture, pa su radi intenziviranja suradnje održani poslovni razgovori u Industrijskoj i Trgovačkoj komori Rybnik te počasnom konzulatu Republike Hrvatske u Opolama.