Predavanje: Prava i obveze članova uprave

Objavljeno: 07. 03. 2019. , Ažurirano: 07. 03. 2019.

ICC Hrvatska i Hrvatska gospodarska komora u suradnji s Odvjetničkim društvom Kallay&partneri d.o.o. i Confida Zagreb d.o.o. pozivaju vas na radni doručak Prava i obveze članova uprave, koji će se održati 14. ožujka, u 11 sati, u Hrvatskoj gospodarskoj komori – ŽK Požega, na adresi Vukovarska 6, Požega.

Članovi uprave društva, kao i sama društva, uvijek traže načine smanjivanja financijskih i poreznih rizika koji proizlaze iz članstva u upravi društva. Međutim, članovi uprave odgovorni su za poslovanje društva i u određenim situacijama mogu odgovarati i svom svojom imovinom za nepodmirene obveze društva, a njihova odgovornost može biti i prekršajna, odnosno kaznena, pri čemu im se za prekršaj može utvrditi novčana kazna, a za kaznenu odgovornost i kazna zatvora.

Cilj je radnog doručka uputiti polaznike na zakonom dopušten način uređenja odnosa članova uprave i društva, uz maksimalno smanjivanje poreznih i drugih financijskih tereta, uz istovremeno izbjegavanje materijalne, prekršajne i kaznene odgovornosti.

O pravima i obvezama članova uprave te načinu uređenja odnosa člana uprave s društvom govorit će Dean Cimera, tax manager iz tvrtke Confida - Zagreb d.o.o. i Ivan Matić, odvjetnik partner u Odvjetničkom društvu Kallay&partneri.

Predviđeno je trajanje radnog doručka dva sata, a program se nalazi u pratećim dokumentima. Za sudjelovanje se ne plaća naknada.

Zainteresirani za sudjelovanje na radnom doručku mogu se prijaviti putem online obrasca u nastavku ovog teksta do 13. ožujka.