Izvor: Pexels
Autor: Anthony Shkraba

Poduzetništvo je IN - predavanja i radionice o poduzetništvu za žene

Objavljeno: 18. 02. 2021. , Ažurirano: 23. 03. 2021.

Hrvatska gospodarska komora ŽK Otočac organizira proljetni ciklus aktivnosti usmjerenih jačanju poduzetništvu žena u Ličko-senjskoj županiji, u partnerstvu s Međunarodnom mrežom poslovnih žena. Program za podršku poduzetnicama "Poduzetništvo je IN" uključuje višestruki pristup kroz prepoznavanje prilika i potporu poduzetnicama, izgradnju i jačanje kapaciteta poduzetnica kroz programe obuke, pomaganje poduzetnicama u pristupu uslugama poslovnog razvoja, jačanje svijesti o potencijalu žena poduzetnica i podizanje svijesti o povezanim preprekama koje koče njihovo sudjelovanje u gospodarskim procesima.

Iako se žene sve češće uključuju u poduzetničke aktivnosti, ukupan broj poduzetnica još je uvijek na niskoj razini. Poduzetništvo je važna odluka u životu svake osobe i razlikuje se u odnosu na rad u nekom poduzeću, osim toga biti vlasnik poduzeća ili obrta je velika odgovornost, ali i način života. Na našim edukacijama saznajte kako biti uspješna, fokusirati se na bitno, ocijeniti koje su ideje dobre za provođenje, a koje ne, što vas sve čeka na vašem putu, koje prepreke možete izbjeći.

Edukacija će se održati 25. i 30. ožujka u velikoj dvorani HGK Županijske komore Otočac, Kralja Zvonimira 16 (1. kat) s početkom u 10 sati, u skladu s epidemiološkim mjerama.

Predavačice Ivana Radić, predsjednica udruge Međunarodna mreža poslovnih žena i direktorica Present communications d.o.o. i Vesna Odobaša, specijalist digitalnog marketinga, certificirana trenerica Mentalnih mapa i vlasnica digitalnog studija Scarabei, u poduzetništvu su već duži niz godina pa iz svog iskustva mogu odgovarati na pitanja i dati odgovore isplati li se upuštati u poduzetništvo i zašto. Ujedno su i članice Međunarodne mreže poslovnih žena te aktivno rade na osnaživanju i promicanju ženskog poduzetništva.

Zbog epidemiološke situacije broj mjesta je ograničen na 20 polaznica, stoga je potrebna prethodna prijava putem online obrasca u nastavku. Prijave će biti otvorene do popunjenja raspoloživih mjesta, a najkasnije do 24. ožujka.

Zbog povećanog interesa za radionicu, omogućit ćemo praćenje dijela radionice i putem aplikacije Microsoft Teams. Dio koji će biti moguće pratiti na ovaj način su teme: Primjena mentalnih mapa u poslu (1. i 2. dan) i Prodajna i poslovna komunikacija putem Interneta. Zainteresirani za uključenje na radionicu putem aplikacije Microsoft Teams mogu se javiti na mail ibanic@hgk.hr kako bi dobili povezincu za uključenje.

Vrijeme Aktivnost
09:30 - 10:00 1. DAN - registracija sudionica
10:00 - 11:35 Kako aktivirati svoj potencijal - kroz Points of you metodu (Ivana Radić)
11:35 - 11:45 Pauza